Forum Duyurusu: [Önemli] Forum Kuralları !!!
http://www.tombraiderfan.com/forum sitesinde üyelik açmış herkesin bu kuralları kabul ettiği var sayılır.

Bu kuralların ihlal edildiği durumda yöneticiler ilgili mesajları düzenleyebilir, silebilir, mesaj sahibini uyarabilir yada üyeliğini askıya alabilir. Ayrıca kurallarda, forumdaki düzeni ve olumlu atmosferi devam ettirebilmek için değişiklikler yapılabilir yada eklemelerde bulunulabilir.FORUM KURALLARI


1. Tepki alacak (belden aşağı, siyasi…vs) nick, avatar ve imzalardan uzak durun. Başka sitelerin linkleri silinecektir. İmza boyutunu abartmayın (İmza yüksekliği maksimum 150 piksel genişliği ise 640 piksel olabilir). Unutmayın ki vaktin çok değerli olduğu şu zamanda imzalarınız kurallara ne kadar uygun olursa sayfalar o kadar hızlı açılacak, daha az vakit kaybedeceğiz, hepimizin yararına olacaktır. Lütfen yöneticilerin sizi uyarmasına gerek bıraktırmadan imzalarınızın kurallara uygun olmasını sağlayınız. Ayrıca profil bilgilerinizi yazmayı unutmayın (iletişim bilgileri özel kalabilir -fakat sadece nick ve mail adresi verenlerin üyeliği aktive edilmeyecektir.)

2. Bozuk bir Türkçe kullanmayın. Gereksiz, konuyu dağıtan veya seviyeyi düşüren mesajlar yazmayınız. Okunmayı zorlaştıracak şekilde biçimlendirilmiş mesajlardan kaçının. Mesaj yazarken, okunması ve anlaşılmasının kolay olması açısından, büyük – küçük harf ve yazım kurallarına dikkat edin. Büyük harflerle yazmanın net ortamında “bağırmak” anlamına geldiğini, noktalama işareti olmayan metinlerin ise okumayı işkence haline getirdiğini unutmayın.

3. Flood (üst üste mesaj atma) kesinlikle yasaktır ve uyarılara aldırmadan flood'a devam eden üyeye önce uyarı verilir; davranışı devam ediyorsa da forumdan banlanır. Eğer konuya son yazan siz iseniz mesajınızın altındaki düzenle butonunu kullanınız.

4. Bu forumları her kesimden insanın takip ettiğini unutmayın. Yazışmalarınızı yaparken belli bir seviyede yazmaya özen gösterin.

5. Küfür, hakaret, tehdit, sataşma, aşağılama, kişi hak ve özgürlüklerine saygısız içeriğe sahip mesajlar göndermeyin.

6. Yasal ve insani nedenlerden dolayı, WAREZ içeriğe sahip paylaşımlardan uzak durun. Özel mesajlarınızda forum genelini ilgilendirmeyecek şekilde paylaşımlar yapılabilir, bundan da forum mükellef olmayacaktır.

7. Forum, kategorilere ve alt kategorilere ayrılmıştır. İçeriğine göre bu kategori ve alt kategorilerden uygun olanına mesajınızı bırakınız. Ayrıca kategorilerde açtığınız konularda , daha sonraki günlerde de ekleme yaparsanız, aynı forumu kullanırsanız, forum kirliliğini önlemiş oluruz. Buna benzer olaylarda bu kurala uyulmaz ise yöneticiler forumu temizleme yetkisine sahiplerdir.

8. Mesajlarınızın aynısı yada benzeri forumda açılmış ve paylaşılmış olabilir. Tekrarlamamak için forumu araştırın.

9. Bir konu hakkında söyleyecek sözünüz yada fikriniz yok ise mesaj sayısını çoğaltmak adına forum kirliliği oluşturmayın. Lütfen "madem foruma girdim bütün başlıkları doldurayım" şeklinde düşünmeyin. Unutmayın ki forum boş muhabbet etmek için değil paylaşım ve etkileşim için olmalıdır.

10. Yardım istediğiniz mesajlarınızda “acil yardım” veya “yardıma ihtiyacım var” gibi başlıklar kullanmak yerine; uygun kategoriye, problemi kısaca özetleyen başlıklar açın yada zaten var ise oradan devam edin.

11. Genel bayram kutlamaları, dini tebrikler gibi konuların konuşulmasında hiçbir zaman sakınca görülmez, lakin siyasal, dini ve futbol gibi konuların tartışılmasına "Tomb Raider FAN yönetimi" sıcak bakmamaktadır. Bu tür konular, çok ciddi fikir çatışmalarına ve tatsızlıklara sebep olacağından bu tür yazılarınızın içeriğini kesinlikle kontrol edin. Ayrıca forumumuzda insanları birleştirmekten uzak, toplumsal değerlerle çelişkiye düşüren, kitlesel farklılıkları ortaya koyan düşüncelerden de uzak durun.

12. Mesajlarınıza eklediğiniz her resmin, sayfa yapısını bozmaması için uygun bir büyüklükte düzenleyip ekleyin. (maksimum 640X480 piksel)

13. Başka kaynaklardan yaptığınız alıntıların sahiplerini veya kaynağını belirtin.

14. Başkasına ait kişisel bilgiler (telefon, e-posta, adres…vb.) kesinlikle yayınlamayın veya istemeyin. Eğer bu konudan özel mesaj yolu ile forumumuz içinde rahatsız edilen üyelerimiz varsa bu durumu derhal yöneticilere bildirebilirler.

15. Yöneticiler her yazılan mesajı kontrol edemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda problemi kendiniz çözmek yerine yöneticilere özel mesaj atabilirsiniz.


16. Her mesajın içeriğinden sadece yazan sorumludur. Forum yönetimi sorumluluk kabul etmez.

Tomb Raider FAN Yönetimi !!!