Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ben ve Lara..
Merhaba arkadaşlar adım Güner Kabil. Size Tomb raider ile tanışma sürecimi kısaca anlatayım okuduğunuzda beni de az biraz tanımış olucaksınız..

Yıllar yıllar önce henüz 4 yaşında iken ilk evden kaçışımı yapmıştım aslında kaçış değil içimdeki yeni yerler görme keşfetme arzusu ile dolanmaktı yanıma bi koleti alıp köyden sabah çıkmıştım komşunun çocuğu Yasin ile 12km ötedeki güneysu ilçesine gitmiştik vardığımız da ikindi vakitleriydi hiç üç dört katlı evler görmemiştim afal afal dolanıyorduk öyle Yasinin akrabalarından biri yasini gördü napıyon burda işte dolaşıyoz kimle arkadaşla tekmisiniz he hii deyip yasini kucakladı gitti ben kaldım piç gibi = ) dön oraya dön buraya köye nasıl gidicem bulamıyom bizim Rizede hava erken kararır hava kararmaya yüz tutunca köy nerdeydi nasıl döncem derken başladım hıçkıra hıçkıra ağlamaya = ) esnafın dikkatini çekti benim sokak ortasında ağlayışım birileri gelip sordu diyaloğu aktarayım. Uşağum neoldu, eve gitmek istiyom. Evin nerde, köyde. Hangi köyde, bizim köyde. Sizin köy nerde, derenin yanında. Hangi dere, su akan dere = ) Evladım anan nerde, köyde. Baban nerde, manikada.. Aslında fabrikada demek istiyorum = ) Çocukluk işte fabrikaya manika diyorum = ) Neyse soy adımı söyleyince yav diyorlar bu salahalı sen köyden kimle geldin arkadaşla da onu tanıdığı gördü alıp gitti ben kaldım tek dedim neyse jandarmaya haber verdiler jandarma beni köye getirdi bizde ceza sırgandır ısırgan otu diye bilinir = ) Kaçışlarım 4 yaşında başlayıp artarak devam etti.. 7 yaşında istanbula taşındık ardından Kocaeli gebze'ye tarihi yapıların çok olduğu yer kaçışları tahmin edin artık = ) Böyle kaçışların birinde aykut ile dolaşırken beş altı çocuk karşımıza çıktı ne arıyorsunuz burda vs derken tartışma çıktı aykut birden kaçtı ben elemanların arasında kaldım iyi bi dövdüler beni = ) zor bela mahalleye geldim bizimkiler gördü anam aldı götürdü beni hastaneye.. Pansuman olurken doktor diyor nerde oldu filan Anam'da bu evde durmuyor arkamı döndüm kaçmış ne edeceğimi şaşırdım diye vs doktorda niye durmuyor meraklı illa dolanacak yeni yerler görücek başına bişi gelicek diye korkuyom vs dedi anam doktorda bacım bi önerim olucak bunu eve bağlamak istiyorsan bu a bitane oyun makinesi al durumunuz kötü olsada ne yapın edin alın bu o zaman eve bağlanır diye anlattı.. Ben fakir bir ailenin çocuğu idim ailemin maddi durumumuza rağmen sırf beni evde tutmak için doktorun önerisini yapma kararı aldılar. Playstation ve Tomb raider ile tanışmama vesile olan ana sebeb bu macera perest yapım ve bir ****n evladını önemsemesi diye bilirim.  Anamla gittik Playstationu aldık sıra geldi oyuna bakındım bakındım Alone in the dark the new nightmare, Quake ve Tomb radier dikkatimi çekti ve aldık. Ogün bugündür vaz geçilmezlerim = ) Seriye Tomb raider1 ile başladım 2 ve 3 ü 1 kadar beğenmedim herkes 2yi çok beğenir ama zevkler ve renkler diyelim = ) Tomb raider 4 tüm seride en çok beğendiğim oyundur.. Bu oyun ap aydırdır bende. Omekan tasarımları gizem bulmaca Allah Allahhh. Hele Vana amca 'Van' seslendirmede vana diyor gibi gelirdi = ) ne söverdim ona her işi ben yapıyorum, yine kayboldu şerefsiz vs diye = ) Oyunu bitirmem 2 seneden fazla sürdü saatlerce kafa ve parmak patlattım yolları bulmak için of offf = ) Her yeni mekanda vavvv la nasıl yapmışlar aynı gerçek gibi vs idi tepkilerim = ) Sanırım az biraz kendimi tanıttım = ) 
Yol ortasında yürürüm bana göre değil kaldırım.. Sınırları siz çizdiniz ben ötesin de yaşarım..

Zifir karanlıkta tek bir nokta.. Kimine az kimine fazla..
Hoşgeldin. Pek online üye de yok bu aralar, o yüzden eski TR fanlarını görmek iyi geliyor. (Gerçi ben de uzun süre sonra yeniden girmeye başladım asfdsd)
(12-01-2017, Saat: 08:05 PM)Adventurer Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldin. Pek online üye de yok bu aralar,  o yüzden eski TR fanlarını görmek iyi geliyor.  (Gerçi ben de uzun süre sonra yeniden girmeye başladım asfdsd)

Teşekkürler hoşbulduk. Farkettim siye durağan bilgi almak için uğranılan veri bankası hali almış.. Umarım ilerde canlanır. Alone in the dark fan sayfasıda böyle olmuştu genel konular açınca toparlanmıştı. Aktif on üyeye bakar canlılık. Siteyi baya bir inceledim çok aktif kullanıcılar varmış vaktinde inşallah eski günlerine döndürürüz hep beraber Wink
Yol ortasında yürürüm bana göre değil kaldırım.. Sınırları siz çizdiniz ben ötesin de yaşarım..

Çok güzel bir hikaye Smile  foruma hoş geldin Heyyo
[Resim: 10f1243b-d57c-40ef-909b-e7511257e08d.jpg...-blade.jpg]
(13-01-2017, Saat: 06:55 PM)utku26 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Çok güzel bir hikaye Smile  foruma hoş geldin Heyyo

Teşekkürler hoşbulduk Wink

Hikayen cok guzel ve anlamlı :') . Bende arkdasimi Tomb Raider Legendi oynarken gormustum ilk xP. Foruma hosgeldin iyi forumlar. Bu arada yeni nesil Lara Croft hakkinda ne dusunuyorsun?
[Resim: giphy.gif]
(14-01-2017, Saat: 12:33 AM)bonis2 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hikayen cok guzel ve anlamlı :') . Bende arkdasimi Tomb Raider Legendi oynarken gormustum ilk xP. Foruma hosgeldin iyi forumlar. Bu arada yeni nesil Lara Croft hakkinda ne dusunuyorsun?

Teşekkür ederim hoşbulduk Wink Yeni nesil Lara Croft hakkındaki düşüncem aslında hiç değişmedi ben ona ta çocukken aşıktım hala da aşığım = ) Yeni nesil Tomb raider hakkında düşüncem Tomb raider'ın ilki  atmosfer ve ambiyans olarak beni büyülemişti Lost vari bir ada hayatta kalma teması ile bütünleşince sürükleyici içine çeken efsane bir yapımdı. T.R the Last revalation'dan sonra atmosferi ve kurgusu ile beni en çok büyüleyen oyunuydu diye bilirim zira Lost dizisinin oyunu bile kayıp hissiyatını yeni nesilin ilk Tomb raider'ı kadar verememişti Efsane bir oyun ünvanını sonuna kadar hak ediyordu..

Rise of the Tomb raider ise yakın kaplamalar grafik ve efekler bakımından tartışmasız çok önde senaryosu da gayet iyi ama bir şey eksik sanki ilk oyuna göre nası desem ilk oyunda tepeye çıktığında kamera denize doğru dönüyor ve gemi enkazları yanda uçak enkazı beliriyordu ufukta dehşet bir ambiyans yaratıyordu her yeni bölgede vay anasını diye ağzı açık bırakan bi yer muhakkak oluyordu ama ikinci oyunda bunun eksikliğini fazlaca hissettim şahsen.. Hele suriye görevinde tepeden şehre bakınca tam bi hayal kırıklığı yaşadım sebebi şehre gitmeyeceğimi anladığımdan değildi = ) bari vay anasını dedirtecek bi görsellikte olsaydı diye. Bu çokmu önemli değil ama kamera açısını kendisi şehre çeviriyor yani baktırıyor görsellik yok amaç ne şehir o an Türk uçaklarıyla bombalanıyor =P = ) suriyede savaş var ayrıntısını eklemişler = ) bu iyi düşünülmüş bir şey ama sunum kötüydü malesef.. Bu saydıklarım oyunu kötü bir oyun yapmaz ki kötü bir oyunda değil gayet güzel bir oyun ama ilki kadar ağzını açık bırakan ambiyans yok!! Lakin grafik ve efektler sayesinde atmosfer müthiş sıcak odamda üşüdüm yaf = ) Bir diğer +'sıda oyun derinliği daha çok mağralar mezarlar daha çok ilkine göre bu yönü gayet ii hatta beni burada kazandı mest etti = )

Merhaba hoşgeldiniz  Smile Benimde Tomb Raider maceram çok küçük yaşlarda başlamıştı. Forumu o yıllardan beri biliyordum ama utangaç biri olduğum için sonradan üye olmuştum. Üye olduğumda 11 yaşındaydım şimdi hatırladımda çok utanç verici mesajlarım bulunuyor hfgdhgh Birde o zamanlar doğru düzgün ingilizce bilmediğim için Lara'nın söylediklerini kendi kendime sallıyordum falan  At Sizinde Tomb Raider oynarken böyle anılarınız olması ne güzel ^-^
[Resim: tumblr_oa4iw31WKH1r99c4io1_400.gif]
(15-01-2017, Saat: 10:10 PM)Nemes Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba hoşgeldiniz  Smile Benimde Tomb Raider maceram çok küçük yaşlarda başlamıştı. Forumu o yıllardan beri biliyordum ama utangaç biri olduğum için sonradan üye olmuştum. Üye olduğumda 11 yaşındaydım şimdi hatırladımda çok utanç verici mesajlarım bulunuyor hfgdhgh Birde o zamanlar doğru düzgün ingilizce bilmediğim için Lara'nın söylediklerini kendi kendime sallıyordum falan  At Sizinde Tomb Raider oynarken böyle anılarınız olması ne güzel ^-^

Teşekkür ederim hoşbulduk. Çocukken oyundaki konuşmaların şurdan git şunu yap vs olduğunu çözüm yolunu söylediklerini düşünürdüm sırf buyüzden ingilizce derslerine ağırlık vermiştim çat pat öğrenince de hayal kırıklığı yaşamıştım = ) Meğer çözüm yolu söylüyorlar sandığım yol arkadaşları Vana amca gibi 'Tapınağın çıkışında buluşuruz' tarzında şeyler söylüyorlarmış = ) İngilizceyi bıraktım ondan sonra zaten  Mr Green

hoşgeldııııııııınnnnnnnn

bende eskı fanlardanım bu aralar lara askım deprestı onlıne takılıyorum bu aralar

Halay Halay Halay
(12-01-2017, Saat: 07:21 PM)ALONE_DARK Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar adım Güner Kabil. Size Tomb raider ile tanışma sürecimi kısaca anlatayım okuduğunuzda beni de az biraz tanımış olucaksınız..

Yıllar yıllar önce henüz 4 yaşında iken ilk evden kaçışımı yapmıştım aslında kaçış değil içimdeki yeni yerler görme keşfetme arzusu ile dolanmaktı yanıma bi koleti alıp köyden sabah çıkmıştım komşunun çocuğu Yasin ile 12km ötedeki güneysu ilçesine gitmiştik vardığımız da ikindi vakitleriydi hiç üç dört katlı evler görmemiştim afal afal dolanıyorduk öyle Yasinin akrabalarından biri yasini gördü napıyon burda işte dolaşıyoz kimle arkadaşla tekmisiniz he hii deyip yasini kucakladı gitti ben kaldım piç gibi = ) dön oraya dön buraya köye nasıl gidicem bulamıyom bizim Rizede hava erken kararır hava kararmaya yüz tutunca köy nerdeydi nasıl döncem derken başladım hıçkıra hıçkıra ağlamaya = ) esnafın dikkatini çekti benim sokak ortasında ağlayışım birileri gelip sordu diyaloğu aktarayım. Uşağum neoldu, eve gitmek istiyom. Evin nerde, köyde. Hangi köyde, bizim köyde. Sizin köy nerde, derenin yanında. Hangi dere, su akan dere = ) Evladım anan nerde, köyde. Baban nerde, manikada.. Aslında fabrikada demek istiyorum = ) Çocukluk işte fabrikaya manika diyorum = ) Neyse soy adımı söyleyince yav diyorlar bu salahalı sen köyden kimle geldin arkadaşla da onu tanıdığı gördü alıp gitti ben kaldım tek dedim neyse jandarmaya haber verdiler jandarma beni köye getirdi bizde ceza sırgandır ısırgan otu diye bilinir = ) Kaçışlarım 4 yaşında başlayıp artarak devam etti.. 7 yaşında istanbula taşındık ardından Kocaeli gebze'ye tarihi yapıların çok olduğu yer kaçışları tahmin edin artık = ) Böyle kaçışların birinde aykut ile dolaşırken beş altı çocuk karşımıza çıktı ne arıyorsunuz burda vs derken tartışma çıktı aykut birden kaçtı ben elemanların arasında kaldım iyi bi dövdüler beni = ) zor bela mahalleye geldim bizimkiler gördü anam aldı götürdü beni hastaneye.. Pansuman olurken doktor diyor nerde oldu filan Anam'da bu evde durmuyor arkamı döndüm kaçmış ne edeceğimi şaşırdım diye vs doktorda niye durmuyor meraklı illa dolanacak yeni yerler görücek başına bişi gelicek diye korkuyom vs dedi anam doktorda bacım bi önerim olucak bunu eve bağlamak istiyorsan bu a bitane oyun makinesi al durumunuz kötü olsada ne yapın edin alın bu o zaman eve bağlanır diye anlattı.. Ben fakir bir ailenin çocuğu idim ailemin maddi durumumuza rağmen sırf beni evde tutmak için doktorun önerisini yapma kararı aldılar. Playstation ve Tomb raider ile tanışmama vesile olan ana sebeb bu macera perest yapım ve bir ****n evladını önemsemesi diye bilirim.  Anamla gittik Playstationu aldık sıra geldi oyuna bakındım bakındım Alone in the dark the new nightmare, Quake ve Tomb radier dikkatimi çekti ve aldık. Ogün bugündür vaz geçilmezlerim = ) Seriye Tomb raider1 ile başladım 2 ve 3 ü 1 kadar beğenmedim herkes 2yi çok beğenir ama zevkler ve renkler diyelim = ) Tomb raider 4 tüm seride en çok beğendiğim oyundur.. Bu oyun ap aydırdır bende. Omekan tasarımları gizem bulmaca Allah Allahhh. Hele Vana amca 'Van' seslendirmede vana diyor gibi gelirdi = ) ne söverdim ona her işi ben yapıyorum, yine kayboldu şerefsiz vs diye = ) Oyunu bitirmem 2 seneden fazla sürdü saatlerce kafa ve parmak patlattım yolları bulmak için of offf = ) Her yeni mekanda vavvv la nasıl yapmışlar aynı gerçek gibi vs idi tepkilerim = ) Sanırım az biraz kendimi tanıttım = ) 

buarada bahsettıgın uc oyunu da oynadım sana ılaveten bır doz resıdent evıl 3 nemesıs de onerırım Laugh

zıra ısleyısı tomb raıder a benzesede daha urkutucu bır oyun

ama alone ın the dark oynayan adama resıdent evıl vız gelır Çıldır

[Resim: resident-evil-3-nemesis-front-cover-200017.jpg]
(11-07-2017, Saat: 04:16 PM)laracroftt Nickli Kullanıcıdan Alıntı: hoşgeldııııııııınnnnnnnn

bende eskı fanlardanım bu aralar lara askım deprestı onlıne takılıyorum bu aralar

Halay Halay Halay

(11-07-2017, Saat: 04:29 PM)laracroftt Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(12-01-2017, Saat: 07:21 PM)ALONE_DARK Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar adım Güner Kabil. Size Tomb raider ile tanışma sürecimi kısaca anlatayım okuduğunuzda beni de az biraz tanımış olucaksınız..

buarada bahsettıgın uc oyunu da oynadım sana ılaveten bır doz resıdent evıl 3 nemesıs de onerırım Laugh

zıra ısleyısı tomb raıder a benzesede daha urkutucu bır oyun

ama alone ın the dark oynayan adama resıdent evıl vız gelır Çıldır

[Resim: resident-evil-3-nemesis-front-cover-200017.jpg] 

Hoşbulduk teşekkürler dönüş geç oldu kusura bakmayın evimden ve bilgisayardan uzak kaldım bir dönem. 

Resident evil 3 Nemesis için şunu söyleyebilirim Alone in the dark the nigmature ve Silent hill 1 den sonraki en favori korku oyunumdur zatı şahaneleri Nemesis karşıma çıkınca zor bela topladığım cephaneyi onda bitirip ölmek ve tekrar eden denemeler sonunda şans eseri kaçma seçeneğini seçmek ve her seferinde ecel terleri dökmek anlatılmaz yaşanır misali yaşayan anlar =) Bu üç oyun kadar beni etkileyen korku oyunu  Dead space ve Alan Wake idi. Özellikle Alan wake çok sağlamdı kurgusu hikayesi dehşetti tırsmadan oynamadığım bir bölümü yoktu oynamadıysanız şiddetle öneririm Alan wake'i demek istesemde  diğer oyunları oynayan biri bu oyunu zaten oynamıştır diye çekiniyorum =)

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi