Konuyu Oyla:
  • Toplam: 55 Oy - Ortalama: 3.16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GoW-2 Konuşmalar Türkçe
[BLOCKQUOTE]Anlatıcı:Ares yok edildikten sonra.İlk ölümlü savaşçı olan Kratos,yeni savaş tanrısı oldu.Bir zaman sonra kendini tanrılardan uzak bulan Kratos.Neticesinde onları soyutladı.

(Kratos tahtında oturur)

(Kratos tahtından kalkar ve ordusunu izlemeye başlar)

Anlatıcı:Ama Kratos'un,zavallı tanrıların sevgisine ihtiyacı yoktu.O kendine Spartalı savaşçılardan bir aile buldu.Kendi acılı ve savaşlı geçmişini az da olsa unutabilmek için.

Kratos'un Generali:Lordum,Kratos.Başka bir şehir daha düşmek üzere,yakında Sparta'nın güç ve ihtişamını öğrenecekler.

(Kratos balkonuna doğru ilerlerken Athena'yı görür)

Athena:Yeter Kratos.Her yokettiğin şehirle birlikte Olimposun öfkesi giderek artıyor.Yakında seni koruyamaz hale geleceğim.

Kratos:Benim korunmaya ihtiyacım yok.

AthenaKafası karışıkeni benim tanrı yaptığımı unutma,spartanın hayaleti.Sakın bana sırtını dönme.

KratosKafası karışıkana sırtımı döndüğüm filan yok.

Athena:O zaman bana başka bir seçim şansı bırakmıyorsun.

(Kratos kendini balkondan aşağı bırakır)

Anlatıcı:Kratos yeniden acı kin ve nefret dolu hatıralarına döndü.Tanrılara olan nefretine.Onun dileğini kabul etmeyip.Kabuslarını serbest bırakan tanrılara... ve Kratos kuşatılmış olan Rodos'a son darbeyi vurmak için aşağı indi.

-------------------------------------------------------------------------------------------

(Bir kuş gelip Kratosun omzuna konar ve Kratos küçülmeye başlar)

Kratos:Athena! bana komplo mu kuruyorsun?

(Kratos küçülmüştür)

Kratos:Athena! Bunu ödeyeceksin!

(Savaşın ortalarında)

Zeus:Kratos!

Kratos:Yardımına ihtiyacım yok Zeus.Bu canavarı kendim halladebilirim.

ZeusKafası karışıkana yardımdan daha fazlasını veriyorum Kratos.Sana gücü takdim ediyorum.Sana olimposun kılıncını takdim ediyorum.İşte bu kılınç büyük savaşı sona erdirdi ve titanlara savaşı kaybettirdi.Tanrısal güçlerini kılınca aktar.Kratos.Ancak bu şekilde en son seviyeye ulaşabilirsin.

(Kılınç aşağı iner)

Kratos:Neden şimdi bana yardım ediyorsun?

Zeus:Neden mi şimdi? Ben iyi olan bütün olimposa yardım ederim.

(Colosusu öldürdükten sonra)

Kratos:Gördünüz mü olimposun tanrıları,bundan daha fazla kanıt ister misiniz?

(Colosusun eli Kratos'un üzerine düşer)

Anlatıcı:Bütün tanrılsal güçlerini silaha aktaran Kratos,yeniden ölümlü hale gelmişti.Artık ölümün kollarına açıktı.Yaralı ve yenik bir şekilde.Hayatta kalabilmek için tek umudu olimposun kılıncını yeniden ele geçirmekti.

(Kratos kılınca ilerler)

AnlatıcıKafası karışıkpartalılar tarafından aşağılanmak,Kratos'u yerin dibine sokuyordu.

(Kratos tam kılınca ulaşmışken.Kuş şekil değiştirerek kılıncın yanına gelir.)

KratosKafası karışıken?

Zeus:Evet.Bu konuda gücümü kullanmak için hazır bulunmam gerekiyordu.Athena yaptığı hatayı kabul etmiyor.Senin gibi bir yaratıkla uğraştığını düşünsene.

Kratos:Nasıl? Nasıl bana ihanet etmeyi düşünürsün?

Zeus:Asıl sen bana ihanet edecektin.Olimposun tehdit altında olmasına göz yumacağımı mı sanıyordun?

(Zeus kılıncı eline alır)

Zeus:Ellerin bir tanrının kanıyla zaten lekeli.Kendi kaderimin Ares'inki gibi olmasına izin vermeyeceğim.

Kratos:Tanrılar zayıf ve güçsüz.Senin kuralların ise çok zayıf.

Zeus:Bu küstahlıktan sıkıldım artık.Ben olimposun kralıyım.

(Zeus kılıncı Kratos'un boynuna dayar)

Zeus:Ve bu benim yolumla tanrıların yoluyla son bulacak.Bana daima hizmet etmek için ant içmelisin!

(Kratos kılıncı eliyle iter)

Kratos:Ben kimseye hizmet etmem.

Zeus:O zaman bana başka bir çözüm yolu bırakmıyorsun!

(Savaş başlar ve çok geçmeden Zeus Kratosun karnına kılıncı sokar)

Zeus:Böyle olmasını istemezdin evlat.Bu yolu sen seçtin.

Kratos:Tanrıların seçimleri onlar kadar işe yaramaz.

ZeusKafası karışıkon nefesini verirken bile bana meydan mı okuyorsun.

(Kılıncı ittirir)

ZeusKafası karışıkaygısızlığın yüzünden senin için her şey artık acıya dönüştü Kratos.Asla olimposun efendisi olamayacaksın.Senin devrin artık sona erdi.

(Zeus kılıncı Kratos'un karnından çıkarır ve tüm gücüyle savurur.Savaşan askerlerin hepsi yok olur.Geriye sadece zırhları kalmıştır)

Kratos:Bunu ödeyeceksin Zeus. Bu... kaçınılmaz.

(Zeus uzaklaşmaya başlar ve Kratos ölür)
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Anlatıcı:Kratos'un hayatı akıp giderken.Hadesin kolları ödüllerini almak için ortaya çıktı.

(Kara eller Kratos'u sarmalar ve yavaş yavaş aşağıya çekerler)

Anlatıcı:Kratos'un ölümü olimposta sivrileşmiş bir direği yıkmak gibiydi ve ben buna izin veremezdim.

(Kratos'un kabusları gözünün önünden geçer)

Kratos:Ares! Düşmanlarımı yok et ve ruhum senin olsun.

GaiaKafası karışıkavaş, Spartalı!

Gaia:Bu senin ölümün anlamına gelmiyor.

Gaia:Bu son değil.

(Kratos bir boşlukta asılı durmaktadır ve Gaia ortaya çıkar)

Kratos:Kimsin... sen?

Gaia:Ben titan Gaia.Dünyanın annesi ve yaratıcısı.Senin güçlü bir savaşçı oluşunu izledim.Hayatta yaşadığın tüm olaylarda yanındaydım.Ama artık buna daha fazla seyirci kalamam.

(Diğer titanlar Gaia'nın ardında belirir)

Gaia: Zeus'u yoketmende sana yardım edeceğiz.Ölüm bir kaçış Kratos.Ama sen bir Spartalısın,korkak değil.Sadece bir korkak ölümü kabul edebilir.

Kratos:Ben korkak değilim!

Gaia:O zaman savaşmalısın.Sana Kaderin Kızkardeşlerinin yolunu göstereceğim.Ancak onların gücüyle Zeus'u yenebilirsin.

(Kratos uyanır.Vücudundaki tüm yaralar kapanır ve hadesin kollarından kurtularak yeryüzüne döner)

----------------------------------------------------------------------------------------------

(Kratos etrafına bakınır ve yaşayan bir askerini görüp yanına gider)

Kratos'un Generali:Lordum! Sizin öldürülemeyeceğinizi biliyordum.İnancımı asla kaybetmedim.

KratosKafası karışıkparta'ya dön ve savaşa hazırlan!

Kratos'un Generali:Ama... Kardeşlerimiz öldüler.

KratosKafası karışıken hala kılınç tutabilirsin.Spartalılar asla pes etmez.Şimdi tanrının emirlerini yerine getir.

(Uzaktan uçan bir at gelir ve Kratos'un ilersine konar)

Kratos'un Generali:Peki ya siz lordum!

Kratos:Ben Zeus'a gideceğim.Anlaşılan olimposta hala müttefiklerim var.

(Kratos ata biner ve at havalanır)

Kratos:Olimposa dön seni yaratık.Zeus ile yüzleşmem gerek! Demek savaş tanrısına meydan okursun.

GaiaKafası karışıken artık tanrı değilsin Kratos.Zeus,Olimpos veya kılınç.Gücünü hangisi tutuyorsa sonsuza kadar ortaya çıkmasına engel olacaktır.Tek umudun Kaderin Kızkardeşlerini bulmak ve zamanda geriye gidip Zeus'un sana ihanet ettiği ana dönmek.Sadece bu şekilde Zeus' tehdit altında olacaktır.Kratos,başarmak için sana benim yardımımdan fazlası gerekiyor.Titan kardeşim şu an dağ hapisanesinin derinliklerinde uyuyor.Git.Çünkü onu uyandırma vakti geldi.

--------------------------------------------------------------------------------------------

(Kratos Pegasus ile dağın içine girer fakat titanın eli Pegasus'un üzerine düşer.Kratos kurtularak aşağı atlar ve titanın parmaklarına vurmaya başlar)

Gaia:Şu anki gücün ile kudretli titanın parmaklarını kaldırmazsın.Pegasus'u serbest bırakmalısın Kratos bu senin için tek yol.

(Kratos ortamda ilerler ve Typhon'un elinin üzerine çıkar.İlerde zincirlenmiş biri durmaktadır)

PrometheusKafası karışıkavaş tanrısı... Sen yaşıyorsun.

Kratos:Artık tanrılarla birlikte değilim.Kim seni bu ızdıraba maruz bıraktı.

Prometheus:Zeus.Tek suçum insanlığa yardım etmekti.Olimposun ateşini ölümlüler için aldığımda Zeus bunu ihanet saydı ve beni ölümlü yaptı.Beni her gün bu ****et olası kuşun vahşice parçalamasıyla cezalandırdı.Her gün doğuduğunda yeniden diriliyorum.Ne kadar zamandır buradayım ? Ne kadar zamandır bu acıyı çekiyorum.Gerçekten bilmiyorum.

(Prometheus ölür ve bir kaç saniye sonra yeniden dirilir.)

Prometheus:Lütfen,Sparta'nın Hayaleti beni bu acıdan kurtar!

(Kratos zincirleri kırar fakat Prometheus havada boynundan zincirle asılı kalmıştır.Altıda ise ateş yanmaktadır)

Prometheus:Olimposun Ateşiyle yanmak zorundayım.Bu tek yol.Öldür beni Kratos.Öldür beni.

(Kratos Typhon'un mağarasına doğru yola koyulur)

Typhon:Git buradan! Zeus'un kölesi

Typhon:Gözümün önünden kaybol

TyphonKafası karışıkana yardım etmeyeceğim!

(Kratos zıplar ve Typhon'un tek gözünü yararak bir ok elde eder)

Typhon:Bunu ödeyeceksin Kratos.

(Kratos yeniden Prometheus'un yanına döner ve ok ile zinciri kırarak onun ateşe düşmesini sağlar.Prometheus'un külleriyle birlikte yükselen ateş Kratos'un üzerinde birikir)

Gaia:Prometheus'u tanrıların cezasından serbest bıraktın.Onun etleri olimposun ateşiyle titanların gücüyle yeniden hayat buldu.Bu küller sana büyük güç verecek.Hepsini al ve düşmanlarını yok etmek için kullan.

(Kratos etrafındaki ateşin oluşturduğu gücü elde eder ve Pegasus'u kurtarmak için yola koyulur)

--------------------------------------------------------------------------------------------------

(Pegasus'u kurtardıktan sonra yeniden yola koyulur)

Gaia:Kratos,yaradılış adasını gör.Kaderin Kızkardeşlerinin evi.Burası,senin gerçek kaderinin başlangıcı.Ada tehlikelerle dolu ve hepsi de Kızkardeşlere ulaşmayı engellemek için yapıldı.Kızkardeşlerin gücü seni Zeus'un sana ihanet ettiği ve seni öldürdüğü ana ***ürecek.Böylelikle hem kendi kaderini hem de diğerlerinin kaderlerini değiştirebileceksin.

(Kratos havada karşılaştığı yaratıklar sonucunda Pegasus'u kaybeder ve aşağıya doğru düşmeye başlar.Tam denize çarpacakken bir çıkıntıya kılınçları yardımı ile tutunur ve yukaru doğru tırmanmaya başlar)

(Biraz ilerledikten sonra gideceği adayı görür)

Gaia:Adaya geçmek için bir yol bulmalısın Kratos.Çünkü kızkardeşlerin yolu o adadan başlıyor.

Kratos:Neden bana yardım ediyorsun Gaia?

Gaia:Zeus'un durdurulması gerek Kratos.Onun intikam öyküsü daha önce bir çok kez anlatıldı.

(Geçmişe dönülür.Rheia bebek Zeus'u Kronos'a armağan etmek için adada beklemektedir)

Gaia:Kudretli titan Kronos'u biliyorsun.Onu öfkelendiren şey,kahinin ona çocuklarının bir gün baş kaldırabırabileceklerini söylemesiydi.Böylece hepsini karnında hapsetmeye karar verdi.Rheia çocuklarının karşısında teker teker yutuluşunu seyretti.Ama sıra son çocuğuna gelince Rheia onun da diğerleri gibi yenmesini istemedi ve bebek Zeus'u kurtarmak için bir plan hazırladı.

(Uzaktan bir kartal gelir ve kundaktaki bebeği alarak uzaklaşır)

Gaia:Rheia kartala bulunduğu yerden gizlice emir vererek,onu Kronos'un göremeyeceği bir adaya bıraktı.

(Rheia bir taş parçası alır ve kundağa sararak Kronos'a ikram eder.Kronos taşı yutar.Sonra bebek Zeus'un bir mağarada ilerlediği görülür)

Gaia:Onu kurtaran bendim.Onun korunmasını sağlayan da.

(Zeus büyümüş bir şekilde mağaradan çıkar)

Gaia:Onun isteğini kabul ederek bütün kardeşlerini Kronos'un elinden kurtardım.Ama bu aptalca davranışım titanların sonsuza dek hapsolmasını sağlayacaktı.Zeus benim yaptığım iyiliği unuttu.Ona içindeki intikam hırsı yüzünden izin verdik.Ama o bütün titanlara sadece bir tanesi yüzünden ihanet etti.Babasının ona yaptıkları yüzünden,Kronos yüzünden.

(Adanın aslında Gaia olduğu anlaşılır)

--------------------------------------------------------------------------------------------------

(Kratos yoluna devam eder ve zamanın beygirlerini görür)

Gaia:Zamanın Beygirleri,kudretli titanın hediyesi, Kronos onları Kaderin Kızkardeşlerinin desteğini almak için yaptırmıştı.Böylece kahinin söylemiş olduğu kaderi değiştirebilecekti.

(Kratos beygirlere doğru ilerler ve Theseus ile karşılaşır)

TheseusKafası karışıkpartanın Hayaleti, demek dedikleri doğruymuş.

Kratos:Theseus...

Theseus:Bunu deneyenlerin hepsi gerizekalı.Sen de sonuncu olmalısın.Kaderin kızkardeşlerinin bana bundan bahsetmesini isterdim.

Kratos:Ve sen de kızkardeşlerin kölesi olmak için bekleyen sonuncu kişi olmalısın.

Theseus:Ben Kaderin Kızkardeşlerine Zeus'un şanı için hizmet ve koruyuculuk ediyorum.

Kratos:Zeus'un devri bitmek üzere.

Theseus:Hmm, demek kızkardeşleri kullanarak Zeus'u öldürmeyi planlıyorsun.

(Theseus kahkaha atar)

TheseusKafası karışıken artık tanrıların gücüne sahip değilsin Kratos.Artık beni bile öldüremeyeceğini umuyorum.Olimposun efendisini yalnız bırak!

Kratos:Bırak geçeyim.Böylece senin canını bağışlayabilirim.Yaşlı insan.

Theseus:Ben senin yapmak istediğin gibi düşünmüyorum.

(Theseus bir mızrak çıkarır ve Kratos'a doğru ilerler)

Theseus:Yaklaş da görelim bakalım bütün Yunanistan'ın en güçlü savaşçısı kimmiş.

(Kratos Theseus'un kafasını kapıya sıkıştırarak parçalar ve içeriye girer.Burada Kronos'un hayali ile karşılaşır)

Kronos:Kaderlerimiz bizi bir araya getirdi savaşçı.Son savaşta yenilmeden önce son kalan sihrimi bütün iyi olan titanlar için sakladım.Ben,Kronos,son kalan gücümü kullanman için sana veriyorum.

(Kratos gücü alır ve yoluna devam eder.Zamanın beygirlerini kullanarak adayı geçebileceği kadar geriye çeker)

Gaia:Adaya geri dönmelisin Kratos.Kaderin Kızkardeşlerine yolculuğun henüz yeni başlıyor.

(Kratos geriye döner ve zamanı yavaşlatabilen bir küre bulur)

Gaia:Tuttuğun şey,Kaderin Kızkardeşlerinin tılsımıdır.Sana etrafındaki her şeyi yavaşlatmak için güç verecektir.

(Kratos yoluna devam eder ve Lakhesis'in heykeli ile karşılaşır)

Lakhesis:Beni iyi dinle yenik tanrı.Kimse Kaderin Kızkardeşlerinin emirlerine karşı gelemez.Olmasın gereken şey bu.Yolculuğunun sonunda seni bekleyen tek şey ölüm.

Kratos:Benim ölümüm.Bu yolculuğu başlattı.

Lakhesis:Kader,seni beklemek gibi bir lükse sahip değil.Ruhun yaptıklarından sonra asla huzur bulamayacak.

Kratos:Beni bu hale getiren tanrılardır!

(Kratos heykelin başını kırar ve çıkan yoldan ilerlemeye devam eder)

------------------------------------------------------------------------------------------------

(Kratos yoluna devam eder ve lavlardan oluşmuş bir bataklığa gelir)

GaiaLaugherinlerde saklanan kulenin içerisinde kızkardeşler yaşıyor.Onlar zamanın ipliklerini kontrol ediyorlar.Kendi ipine hükmetme gücünü kazan ve Zeus'un sana ihanet ettiği ana dön.

(Aniden bir atlı çıkagelir ve Kratos'un önünden geçer.Kratos kılıncını ata fırlatır ve sürüklenerek çember şeklinde bir bölgeye gelir)

Barbar Kralı:Tanrılar adına doğruymuş.Yolumda çıkan Hades'in iblisleriyle savaştım.Ateşle sürüsünden kurtularak kaderimi değiştirdim.Sarfettiğim çaba sayesinde Kızkardeşlerin ışığını üzerime çektim.Onlara bir intikam teslim etmek için burda bulunuyorum.Kratos! Ares'in kölesi.O günü hatırlıyor musun Spartalı?

Kratos:O günü asla unutmadım!

Barbar Kralı:Bu sefer Spartanın Hayaleti,senin kelleni ben alacağım!

(Kratos Barbar Kralını öldürür ve yoluna devam eder.Yolunun üzerinde yaratıklarla savaşan bir askerle karşılaşır)

Asker:Hey savaşçı bana yardım et!

(Kratos yoluna devam eder ve yerde yatan yaralı bir askerle karşılaşır)

Jason'ın korumasıKafası karışıkavaş Tanrısı,Jason.Şu yaratık onu kaçırdı.Bütün adamlarımız öldü... Jason altın boynuza sahip.Boynuz Medusaların Tapınağının anahtarı.

(Kratos askeri sırtlar ve yolunun üzerinde bulunan bir döner çarka bırakır.Çarkı kırar ve yaratıkla savaşarak onu öldürür.Altın boynuza sahip olur ve koluna takar)

Gaia:Bu altın boynuz.Üzerine gelen her türlü silahın yönünü değiştirerek onları gönderene geri yollar.

(Kratos etrafındaki bir kolu indirir ve gelen ateşi boynuz yardımyla geri göndererek duvarda bir geçit açar ve yoluna devam eder.Biraz ilerledikten sonra Medusaların Tapınağına ulaşır)

Euryale:Kratos,çocukların katili.Bunu biliyorum.Bu acı durumdan sen benim kuluçkamın üzerindeyken haberim oldu.

(Kratos yoluna devam eder ve uzaktan bir askerin koştuğunu görür)

Asker:Asla Kızkardeşlere ulaşamıyacaksın Spartanın Hayaleti, bu benim kaderim.

(Kratos yoluna devam eder ve tavanda dönen bıçaklı yollardan geçmek zorunda kalır.)

Euryale:İnsafsızca parçalanarak yolumdan in,ellerin onların kanıyla yıkalıyken.Bugün ölümünle buluşabilmek için Kızkardeşlere dua et ,Kratos.

(Kratos Euryale ile karşılaşır ve onun kafasını keserek düşmanlarını taş etme gücüne kavuşur.Daha sonra yoluna devam eder)

----------------------------------------------------------------------------------------------

(Epey bir yol kattettikten sonra Kratos bir ses duyar)

???:Aşağıda birisi var mı? Seni duyabiliyorum.Lütfen... Bana yardım et.Tuzağa yakalandım.Yukarı çık.Evet evet yukarı,çabuk ol.

(Kratos gelen sesin kaynağına ulaşır ve açtığı kapı o içeri girdikten sonra kapanır)

Perseus:Hayır.O kapı benim tek çıkış yolumdu.Bir çok testten geçtim ve sen her şeyi mahvettin.Ününle yaşayamayacağını bilmen gerekir Spartanın Hayaleti.Ama belki,bu da bir testtir.Şu an beni izliyor musunuz Kızkardeşler.Bana bir işaret verin.Ben yüce Perseus,bu yenik tanrıyı öldürerek sizin dikkatinizi kazanabilir miyim? Böylece aşkımı Hades'in pençelerinden geri alabileceğim.Eğer izlemiyorsanız.En azından Efsanevi Kratos'u öldürmenin gururuyla yıkanacağım,Tanrı katili.Aptal Harpyler senin gibi birine böyle bir gücü neden verdi anlayabilmiş değilim.

(Savaş başlar ve Kratos sırası ile Perseus'un miğferini ve kılıncını kırar.Daha sonra onu bir duvara fırlatır.Duvarın kırılmasıyla arkasında bulunan dev kancaya Perseus takılır ve aşağıya iner.Kratos da peşinden giderek onun kalkanı alır.Boynuz ve kalkanı kullanarak orada bulunan heykelin gözlerinden çıkan ışını engeller ve açılan yoldan ilerlemeye devam eder)

---------------------------------------------------------------------------------------------------

(Uzun bir ilerleyiş sonucunda Kratos dev bir boşluğun önüne gelir.Uzaklarda Kızkardeşlerin Sarayı belirmektedir.Bir kaç adımın ardından Kratos'un önüne Icarus çıkar)

Icarus:Geri çekil,geri çekil savaşçı.Buradan geçiş yok.Karşıya geçmeyi başaramazsın.Bunu düşünebilirsin ama kesinlikle yapamazsın.

(Kratos onu duymamazlıktan gelir)

Icarus:Beni duyuyor musun? Sadece ben kanatlarım sayesinde karşıya geçebilirim.Bu benim testim.Benim kim olduğumu biliyor musun? Hiç Icarus ismini duymadın mı? Sadece benim kaderimde karşıya geçmek var.Bu benim testim.Kızkardeşler benim sesimi duyuyor,senin değil.Sen ölüceksin beyaz savaşçı.Ölüceksin.

(Kratos,Icarus'u önünden iter)

Kratos:Kızkardeşlere ulaşacağım ve bunun için senin kanatlarını kullanacağım.

Icarus:Kızkardeşler bunu kabul etmez Spartanın Hayaleti.Onların ışığında asla yıkanamazsın yenik tanrı.

(Kratos ve Icarus savaşırken ikisi de dev çukurun içine düşmeye başlarlar.Kratos Icarus'u yener ve üzerine çıkarak onun kanatlarını çekmeye başlar)

Icarus:Bekle.Şimdi anlıyorum.Belki de seni Kızkardeşler bana yardım etmen için gönderdiler.

(Kratos kanatları kopartır ve onlar sayesinde güvenli bir yere konar.Büyük titan Atlas'ın üzerinde durmaktadır)

Gaia:Kızkardeşlerin tapınağı çok yukarlarda Kratos.Yüzeye mutlaka ulaşman gerek.

(Kratos Atlas'ın üzerinde ilerler ve geldiği yerden geri tırmanabilmek için Atlas'ın elinin zincirlerini kırarak serbest bırakır.Ama Atlas onu eliyle yakalar ve Kratos'u ezmeye çalışır)

Atlas:Güçlüsün ama çok ufaksın.Olimposlu bir tanruı gibi... Kratos!

(Atlas iyice parmaklarını bastırmaya başlar)

Atlas:Yaptıklarından sonra hangi cürretle karşıma gelirsin! Seni paramparça edeceğim Kratos.

Kratos:Atlas,bana inanman gerek.Son karşılaşmamızın üzerinden çok zaman geçti.

Atlas:Neden Zeus'un kölesine inanayım ki?

Kratos:Çünkü ben Zeus'u yok edeceğim.

(Atlas Kratos'u serbest bırakır ve Kratos Atlas'ın avcunun üzerine düşer)

Atlas:Hiç değişmemişsin Kratos,hala küstah ve aptal bir savaşçısın.Hmm, peki Olimposun Efendisini yoketmek için nasıl bir planın var?

Kratos:Olimposun Kılıncını geri alıp onu Zeus'un kalbine sokacağım.Kılınç tanrılık gücümü elinde bulunduruyor.

(Büyük savaşı gösteren bir sahne gözükür)

Atlas:Olimposun Kılıncı,ismini yıllardır duymuyodum.Büyük Savaşın sonundan beri,Kan ve güç Zeus ile birlikte yükseliyordu.Ölümlüleri bizden sonra yönetmeyi planlıyordu.

(Atlas,Kronos ve Hades arasındaki savaşın sahnesi gösterilir)

Atlas:Titanlar ve tanrılar arasındaki savaş ölümlülerin dünyasında başlamıştı.Bu savaşı titanların mutlaka yenmesi gerektiğini biliyorduk.Eğer kaybedersek,titanların altın çağı sona erecekti.İnsanlar için huzur ve refah artık olmayacaktı.

(Hades Atlas'ın üzerinden mavi bir perde çeker ve kendine katar.Atlas yere yığılır.Zeus Olimposun Kılıncına güç aktarmaktadır)

AtlasKafası karışıkavaş devam ediyordu ve benim gücüm ele geçirilmişti.Zeus savaşı sona erdirmek için bir kılınç yaratmıştı.Bu kılınç dünyada ve cennette dövülmüştü.Bu sliah,Olimposun Kılıncı idi.

(Zeus kılıncı gösterir)

Zeus:Hepinizi Tartarus'un karanlık derinliklerine hapsedeceğim!

(Zeus kılıncı yere saplar ve bütün titanlar teker teker düşer.Sahne yeniden Atlas ve Kratos'a döner)

Atlas:Yeraltında uyandığımda ızdırabım başlamıştı.Hadesin karanlık boşluklarında... Eğer beni burada tutmasaydın Zeus'u yenebilirdim,tanrıların kölesi.

Kratos:Ben artık tanrıların emrinde değilim Atlas.Bana en son ihanet ettiklerinde midemden yaralandım.Bana Kızkardeşlerin yerini göster ve ben de onu ilk ve son olmak üzere yok edeyim!

(Atlas,Kratos'a deprem yaratma gücünü verir ve onun yaratıklarla olan savaşını izler.Savaş bittiğinde Kratos etrafındaki tüm yaratıkları öldürmüştür)

Atlas:Gaia'nın söylediği doğruymuş Spartanın Hayaleti.Sen çok güçlü bir savaşçı ve titanların kötü bir müttefiğisin.

Kratos:Şimdi bana Kaderin Kızkardeşlerinin Tapınağını nasıl bulacağımı söyleyecek misin?

Atlas:İmkansız.Bir titan bile Kızkardeşlere nasıl ulaşılabileceğini bilemez.Ama söylediklerine göre onları kim bulursa mükemmel bir gücü ele geçirirmiş.Sana son büyümü vereceğim Spartalı ve sana dev boşluğu geçmen için yardım edeceğim.Bu yapabileceğim tek şey.

(Atlasın Eli yükselir ve Kratos'u dev boşluğa geri getirir.Kratos yoluna devam ederek.Kızkardeşlerin Sarayına ulaşır)

Atlas:Umarım geçersin Kratos.Bir çok şey buna bağlı.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

(Kratos saray içlerinde ilerler ve tapınağın ilerdeki dev anka kuşunun olduğunu anlar.Oraya ulaşmak için de ilk işi ankanın kanatlarını açtırmaktır.Bunun için iki çevirmene ihtiyacı vardır.Yapılan duanın dilini bilmemektedir.Kratos devam eder ve ilk çevirmeni bulur)

Çevirmen:Bırak beni! Ölmek istemiyorum.

(Kratos onu yazının karşısına getirir fakat yaratıklar ortaya çıkar ve saldırmaya başlar)

Çevirmen:Onlar saldırırken okuyamam!

(Kratos tüm yaratıkları öldürür)

Çevirmen:Ne yazdığını hatırlamıyorum.

(Kratos onun hatırlamasını sağlar)

Kratos:Oku!

Çevirmen:Kaderin ipliklerini kontrol eden Kızkardeşler,sesimi duyun!

KratosLaughevam et!

Çevirmen:Kızkardeşlerin verdiklerinden başka bir kaderi isteyen biri var.

Çevirmen:Bunu kanıtlamak için.Hayır lütfen.Bunu yapamam.

Çevirmen:Bunu kanıtlamak için kendi kanımı size sunuyorum.

(Kratos çevirmenin başını yazıya çarpar ve çevirmen ölür.Yerdeki anka işaretine çevirmenin kanı akmaya başlar ve ilerde bulunan anka heykeli de kanatlarını biraz açar.Kratos'un önüne Lakhesis'in hayali çıkmıştır)

Lakhesis:Tebrikler savaşçı.Bu hediyen ile bizi aramış olduğunu kanıtladın.Ama bu bizim için çok ufak bir hediye.

(Kratos ikinci çevirmeni bulmak için yoluna devam ederken olimposlu tanrıların heykelleri ile karşılaşır.Athena'nın heykeli konuşmaya başlamıştır)

Athena:Kratos,ne yaptığını bilmiyorsun.Senin intikamından daha önemli olan şeyler var.Zeus ne yapıyorsa,olimposu korumak için yapıyor.Gaia'nın her söylediği doğru değil.Titanlara güvenilmez.Senin için ise,Zeus sadece onu yok etmeye çalışanlar için öfkesini kusar.

(Kratos yoluna devam eder ve ikinci çevirmeni bulur.Ama geç kalmıştır.Çevirmen kendini uçurumdan aşağı atmak için beklemektedir)

2.ÇevirmenKafası karışıkpartanın Hayaleti? Senin geleceğini duymuştum.Sana Kızkardeşleri bulmanda yardım etmeyeceğim.

(Çevirmen kendini aşağı atar.Fakat Kratos bir kader aynası görür ve zamanı yavaşlatarak ikinci seferde çevirmenin düşmesine izin vermez.Ona yazıyı okuması için emir verir)

KratosKafası karışıközcükleri oku!

2.Çevirmen:Kaderimizi belirleyen Kızkardeşler,sesimi duyun! Diğerleri kaderlerini değiştirmek için sizi arıyor.Bunu kanıtlamak için... Hayır Kratos,bu hepimizin sonu olur.Durman gerek!

Kratos:Bu senin amacın.Onurunla öl.

2.Çevirmen:Yolu açmak için,kanımı feda ediyorum.

(Kratos çevirmenin kafasını yazıya vurarak öldürür.Kanı yerdeki anka işareti doldurduğu anda karşıdaki anka heykelinin kanatları tamamen açılmıştır.Lakhesis'in hayali yine ortaya çıkmıştır)

Lakhesis:Kratos,Eğer küllerinden dirilen ateş kuşu Anka'yı bulabilirsen.Kaderini değiştirmek için bir şansın daha olabilir.Bu külleri bul ve Anka'yı özgür bırak.Ancak bu şekilde Kızkardeşlerin Tapınağına ulaşabilirsin.

------------------------------------------------------------------------------------------------

(Kratos yoluna devam eder ve üzerindeki bir kafesde olan Anka'nın küllerini bulur)

Gaia:Anka'nın külleri.Ancak ateş onları özgür bırakabilir.

(Kratos Anka'nın küllerini ateşe döker ve onu canlandırır.Daha sonra ilerler ve onun ateşten kurtulmasını sağlar.Anka biraz uzağa uçtuktan sonra konar.Kratos ona ulaşmak için iki büyük sütunu yukarı kaldırır ve aşağıya inmek için ilerlerken belirsiz biri ile karşılaşır)

???:Bu kadar yolu kaybetmek için gelmedim!

(Kratos bu savaşçıyı yener ve onunla beraber aşağı düşerler.Kratos acı gerçeği anlar.Kılınçlarını sapladığı kişi onun generalidir)

KratosKafası karışıken?

Kratosun Generali:Lordum?

KratosKafası karışıkana Sparta'ya dönmeni söyledin.Neden oradan ayrıldın ve Sparta'yı savunmasız bıraktın.

Kratosun GeneraliKafası karışıkparta... Artık yok.

Kratos:Bu hainlik de nedir?

Kratosun Generali:Zeus... Gecenin karanlığıyla Sparta'ya geldi.

(Zeus'un Sparta'yı şimşekleri ile yok ettiğini gösteren bir sahne gösterilir)

Kratosun Generali:İnsanlar senin için ağlıyorlardı.Senin onları kurtarman için yalvarıyorlardı.Ama sen gelmedin.Başka bir çarem olmadığı için ayrılmak zorunda kaldım.Kaderin Kızkardeşlerini aramaya koyuldum.Böylece Aziz Sparta'mızı kurtarabilecektim.Son kalan bendim.Ama artık son kalan sensin.Benim hala Spartalı kardeşlerimin gerçek Savaş Tanrısı ile birlikte yaşayacaklarına dair bir inancım var.

(Asker ölür ve Kratos öfkeden deliye döner)

Kratos:Zeuuuuuus! Senin benimle yüzleşmen bu mu ? Korkak! Bütün tanrılara emrediyorum.Aşağıya in ve benimle şimdi yüzleş Zeus!

(Kratos,öfkeden kudururken tam arkasında dev bir ahtapot belirir.Kratos sinirli bir şekilde ona ilermeye başlar)

Kratos:Tanrıların yalanlarından artık usandım.Aşağı in ve yüzleş benimle Zeus!

(Kraken Kratos'u yakalar ve sıkmaya başlar.Kratos hayallere dalar ve Sparta'yı yanarken görür.Uzaktan öldürdüğü karısı gelmektedir)

Kratos:Çok çok üzgünüm aşkım.Beni affedebilir misin?

(Gaia'nın karısının kılığına girdiğini anlar)

Gaia:Henüz her şey bitmiş değil Kratos.Devam etmelisin.Burada hala umut varç

Kratos:Ben tanrıları yenemem.

Gaia:Zafer seni güçlendirecektir Kratos.Ama önce kaderini kontrol altına almalı ve ona hükmetmek zorundasın.Çevrende bir savaş var ve senin bize komuta etmen gerekiyor.

Kratos:Hangi sona doğru?

Gaia:Zeus'un ölümüne.Eğer vazgeçersen Zeus sana işkence etmeye devam eder.Sen yaşarken o asla rahat durmayacak.Ve sen öldüğünde kardeşi Hades senin ruhuna işkence etmeye başlayacak.Zeus'u yok edene kadar devam etmek zorundasın.

(Gaia ellerine Spartanın üzerinde yanan alevleri çeker ve Kratos'un gırtlağına yapışarak bu alevleri ona aktarır)

Gaia:Aziz Sparta'nın alevlerinden oluşan bu gücü kabul et,öfkeni son seviyeye çıkar ve kaderini değiştirmek için acele et.Artık harekete geçme sırası bizde Kratos.Bu savaş sadece gelecek Büyük Savaş'ın habercisi.

(Kratos titanların öfkesini kullanarak Kraken'den kurtulur ve onu öldürerek Anka kuşuna ulaşır.Üzerine atlar ve dev Anka heykeline doğru uçmaya başlar.Tam zamanında heykelin ağızının içine atlar ve Kaderin Kızkardeşleri ile sonunda yüzleşir)

Lakhesis:Biz de seni bekliyorduk Kratos.

Kratos:Yolumdan çekilin.

Lakhesis:Çözümün takdire şayan.saptırılmadığı sürece tabi ki.Kimse kaderini değiştiremez Kratos.Biz hepinizin kaderini belirleriz.Ben dilediğim için titanlar Büyük Savaşı kaybetti. Ve yine ben dilediğim için sen bu kadar yolu gelebildin.Senin kaderinde Zeus'u öldürmek yok.

Kratos:Artık kaderimi daha fazla kontrol edemeyeceksiniz.

Lakhesis:Gaia'nın seni nasıl yalanlarıyla doldurduğunu gördüm.

(Kratos Lakhesis'in gırtlağını tutar)

KratosKafası karışıkizi uyarıyorum.Geçmeme izin verin.

LakhesisKafası karışıken bizi her zaman eğlendiriyorsun Kratos.Ama şunu bil ölümlü.Hiçbir güç Kaderin Kızkardeşlerinki ile başa çıkamaz.Eğer bize meydan okuyacak olursan.Ölürsün!

(Kratos Lakhesis'i yener)

Lakhesis:Kaderine karşı gelemezsin Kratos!

(Lakhesis asasını yere vurur ve ikinci kardeş olan Atropos belirir)

LakhesisKafası karışıkenin hayatındaki olayları biz belirleriz.

Atropos:Ve şimdi.Bu hayat son bulacak.

(Atropos Kratos'u yakalayarak bir aynadan geçirir.Geldikleri yer ise Kratos ve Ares'in savaşıdır.Ares Kratos'a bir büyü yapar ve ikisi de ortalıktan yok olur.Gelecekten gelen Kratos ise dev bir kılıncın üzerinde durmaktadır)

Atropos:Biz senin kaderini kontrol ediyoruz aptal ölümlü.Hayat ipliklerini kullanarak senin hayatına son verebiliriz.Ya da hatırladığın her şeye izin veririrz.Hafızanı biraz yokla Kratos.Bu kılınçla Ares'i yenmeyi başarmıştın.Eğer o olmasaydı.Bu gün ölecek olan kişi sendin.Ares değil! Biz senin geçmişini değiştirebiliriz ve geleceğini de ayarlayabiliriz.İşte bu Kaderlerin gücü.

(Kratos Atropos'u yener ve kılıncı kırılmaktan kurtararak Lakhesis'in yanına geri döner)

LakhesisKafası karışıkeninle oynuyordum Kratos.Bu güç senin gibi bir ölümlünün eline asla geçemez.

(Kratos,Lakhesis ve Artopos'u bir aynanın içine sokarak hapis bırakır ve son kardeşi de yok etmek için yoluna devam eder.Uzaklardan Clotho'nun sesi duyulur)

Clotho:Bütün yaşamlar benim ipliklerimden doğdu.Kaderine karşı gelemezsin Kratos.Her şeyi yok edeceksin!

Gaia:Clotho her ölümlünün,tanrının ve titanların ipliklerini örer.Kendi ipliğini bul ve kaderin aynasını kontrol altına al.Güçlerinin kaynağını kullan ve bir çıkış kapısı açarak,Zeus'un sana ihanet ettiği ana dön.

(Kratos ilerler ve Clotho ile yüz yüze gelir)

Clotho:Kendi ipini asla kontrol edemeyeceksin Kratos.Kaderin Aynasında yolculuk yapmanın anlamını bilmiyorsun ve bilmediğin bir güce karışmamalısın.Bu güç asla bir ölümlünün eline geçemez.

(Kratos Clotho'yu öldürür)

Gaia:Kaderin gücü işte bu dev aynada bulunuyor.Kendi ipliğini bul ve kaderin aynasını kontrol altına al.Çıkışı kullan ,Zeus'un sana ihanet ettiği ana dön.

(Kratos Gaia'nın dediğini yapar ve Zeus'un Kratos'a kılıncı sapladığı ana döner)

ZeusKafası karışıkon nefesini verirken bile bana meydan mı okuyorsun?

(Zeus'u bir omuz darbesi ile yere yıkar ve Olimposun Kılıncını ele geçirir)

Zeus:Ne ? Bu nasıl olabilir? Kızkardeşler sana yardım ediyor demek.Bunu hiç ummazdım.

Kratos:Kızkardeşler... öldü!

Zeus:Hmm,Seni küçümsemişim.Bu bir hata.Ve ben bunu bir daha yapmıyacağım.

(İkisi de birbirinin üzerine koşar.Kratos kılıncı elinde tutmayı başarır.Zeus ise aşağı atlar ve dev olarak Kratos'un karşısına çıkar)

Zeus:Şimdi sana,Tanrının gerçek gücünü göstereceğim.

(Kratos Zeus'un dev halini onun gücünü kılınca aktararak küçültür ve savaş başlar.Kratos Zeus'un üzerine bir sütun devirir)

Kratos:Buraya seni öldürmeye geldim Zeus!

KratosKafası karışıkparta'yı yok etmene izin vermeyeceğim!

(Zeus kılıncı Kratos'tan alır)

ZeusKafası karışıkenin gücün bana hiçbir şey yapamaz.

(Kratos kılıncı geri alır ve Zeus'un üzerine bir sütun daha devirir)

KratosKafası karışıkana bu yaptığını ödeteceğimi söylemiştim!

(Zeus yeniden aşağı atlar ve dev haliyle Kratos'un karşısına çıkar)

ZeusKafası karışıkeninle eğleniyordum Kratos!

(Zeus savaş bölgesinin her yerini şimşeklerle kaplar.Kratos pes eder ve kılıncı yere saplayarak ellerini havaya kaldırıp ölümünü beklemeye başlar)

KratosKafası karışıkavaşmaktan vazgeçtim Zeus!

(Zeus yeniden küçülür ve kılıncı alarak.Kratos'a son darbeyi vurmak için ilerler)

Kratos:Beni bu acıdan kurtar!

ZeusKafası karışıkeni hayatından kurtarıyorum oğlum.Ama acın daha yeni başlıyor!

(Kratos Zeus'un kılınç darbesini altın boynuz ile bertaraf eder ve Zeus'a çok şiddetli darbeler vurarak onu yere yıkar.Son hamleyi vurmak için Olimposun Kılıncını yerden alır ve Zeus'a saplamaya başlar.Bu sırada uzaktan Athena görünür)

Athena:Bunu yapamazsın Kratos!

Kratos:Bana karşı olmaya nasıl cürret ediyorsun Athena?

Zeus:Şunu bil evlat.Bu savaşı başlattın ama kazanman imkansız! Kader beni çoktan galip ilan etti bile.

(Kratos Zeus'un üzerine doğru koşar)

Athena:Hayır Kratos dur!

(Kratos tam kılıncı saplayacakken Athena kendini feda eder ve darbeyi o alır)

Kratos:Athena... Hayır. Neden kendini feda ettin?

(Kratos kılıncı Athena'dan çıkarır)

Athena:Olimposu kurtarmak için.

Kratos:Olimposun hepsini yok etmiyeceğim.Sadece Zeus'u

Athena:Zeus olimposun ta kendisi.

Kratos:Bunun olmasını o istedi.

Athena:Öfke yüzünden Kratos.Babası Kronos'a olan öfkesinden.Bir hiç olan Büyük Savaşa öfkesinden.Seni öldürmek için olan öfkesinden.Kendi oğlunu.

Kratos:Oğlu mu?

Athena:Zeus babası Kronos'u yok etmek zorunda kaldı.Sen de bunun aynısını yapmaya çalıştın.Hiçbir oğul babasını öldürmemeli.

Kratos:Hayır! Benim babam yok!

Athena:Tanrılar seni inkar edecek Kratos.Onlar Zeus'u koruyacak.Zeus olimposun hüküm sürmesi için yaşamak zorunda.

Kratos:Eğer tüm olimpos benim intikam almama karşı çıkarsa,bütün olimpos yok olur.Tanrıların gölgesinde yeteri kadar yaşadım.Tanrıların çağı sona erdi.

(Athena büyük bir patlama ile yok olur.Kratos geri dönmek için hazırlanırken Gaia'nın sesi duyulur)

Gaia:Hatırla Kratos.Senin artık zamanın kendisini kontrol etme gücün var.

(Kratos zamanı geri sarar ve Büyük Savaşın içine karışır)

Kratos:Gaia!

Gaia:Biz de seni bekliyorduk Spartanın Hayaleti.Tanrılar bizden çok güçlü ve şimdi bizi yok edecekler.

Kratos:Bütün olimpos ismimle titriyor.Zeus zayıf! Ares ve Athena öldü! Ve ben kılıncı ele geçirdim. Büyük Savaşı kazanabiliriz ama bu zamanda değil.Birlikte zavallı tanrıları yok ederiz ve bütün olimposun ayaklarımız altında çöküşünü izleriz.Benimle gel Gaia,benim zamanıma dönelim.Zafer bizi bekliyor!

(Bütüm titanlar Zeus'un son saldırısından kurtulur.Sahne değişir ve Zeus'un tanrıları etrafında topladığı görülür)

Zeus:Bizler bu yenik ölümlüden daha kötülerini gördük.Ama bizler tanrıyız ve ölümlüler bize hükmedemez.Biz bu diyarların kural koyucusuyuz.Huysuz bir aptal yüzünden asla buradan süpürülmiyeceğiz.Tanrılar,uzun zamandır bizi parçalayan şikayetlerinizi bir kenara bırakın.Birleşeceğiz! Birlikte duracağız! ve ben bu belaya bir son vereceğim! Olimpos hüküm sürmeye devam edecek!

(Aniden her yer sarsılmaya başlar.Salandaki bütün tanrılar korkuya kapılarak balkona doğru koşmaya başlar.Her yer sallanmaya devam etmektedir.Balkona en son Zeus gelir ve aşağı bakar.Titanlar dağa tırmanmaktadır ve en korkulan kişi olan Kratos da Gaia'nın sırtındadır)

Kratos:Zeus! Oğlun geri döndü.Bütün olimposun sonunu getiriyorum!

(Kratos'tan sonra diğer titanların da dağa tırmandığı görülür.Bütün Atina yanmaktadır ve son olarak yerden dev bir el çıkar.Sahne son bulur)

Sonun Başlangıcı...

MK'dan ALINTIDIR[/BLOCKQUOTE]
paylaşım için teşekürler[Resim: icon_e_smile.gif]
Eline sağlık tam da aradığım konuydu.
[Resim: Hellsing_Signature_by_animemgs.jpg]

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
s17 God OF War ghost of sparta türkçe altyazı Berkay 15 12,217 16-04-2012, Saat: 07:25 PM
Son Yorum: viper
  GoW-1 Konuşmalar Türkçe God of War 4 5,971 22-09-2008, Saat: 10:37 PM
Son Yorum: God of War

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi