Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KAPATIYORUZ
(12-11-2018, Saat: 02:39 PM)TeArS Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Konu hiçbir zaman para olmadı arkadaşlar.

Aktiflik çok az ve neredeyse kimse kalmadı Eskisi gibi içerik ve bilgi paylaşımı yapılamıyor...
Yıllar önce tüm Tomb Raider hayranlarını bir araya getirmek sosyal bir ortam yaratmaktı amacımız ve bunda oldukça başarılı olduk. Nice insanlar geldi geçti nice buluşmalar yaptık dostluklarımız hala bakidir.

Fakat artık eskisi gibi insanlar forumlarda çok vakit geçirmiyor, forumların yerini başka sosyal ortamlar aldı.

Yazacak çok şey var ama yapacak çok birşey yok.

Bu başlığa bile çok rağbet yok gördüğünüz gibi...

Burada Tears (Emre) arkadaşıma hak vermek zorundayım. Ki kendime de çuvaldızı batırıyorum bu konuda. Çağın ilerleyen şartlarına bakıldığında artık forumların insanların zaman geçirdiği yerler olmaktan uzak ve isteklere cevap veremeyen bir yere olduğunu görmemiz lazım. Ben eskiden her gün bu forumdaydım ama son yıllarda iş yoğunluğu, zaman olmayışı ve ya bir çok farklı sebepten dolayı çok fazla olamasa da arada gelip gitmeye başladım.  Ki forum ve site gibi işleyişi olan yapıların bakımı, yönetilmesi ve idare edilmesi de baya zaman ve emek isteyen bir durum. Bu yüzdendir ki forumun kapatılması bir son değil yeni bir başlangıç olacaktır. Keza ben Facebook üzerinden bir çok oyun sayfası ve topluluğu takip etmekteyim. Olursa buradaki tüm arkadaşları orada yeni bir sayfa altında (Galiba bu forumun bir facebook sayfası da mevcut hali hazırda) ve daha çok kişiye hitap edecek şekilde buluşturabiliriz. Ayrıca paylaşımlar orada yapılmaya devam ettiği gibi daha da çok etkileşim olacağına inanmaktayım. Emre de benimle aynı fikirdeyse böyle bir şey yapılabilir. Bende o sayfada aktif olarak bulunup düzenlemede veya yönetim yardımında bulunmayı isterim açıkçası. Ama yıllardır forumu hakkıyla bu zamana kadar götüren siz o çok sevgili dostlar ve tabi ki Emre ile beraber eski bir çok arkadaşa emekleri için şimdiden çok teşekkür ediyorum. Ve bu durumu dediğim gibi yapacaksak bu comunityi facebook gibi bir yerde devam ettirmeyi öneriyorum.
[Resim: header_zpso2x2cn8h.jpg]
Şuan çok mutsuzum. Zamanında bu siteyi bulup güzel sohbetler ettiğimiz arkadaşlarımız oldu. Onları özleyeceğiz. Ama evet artık forumlar o kadar güncel ve aktif değil. Sadece bu forum değil. Tek bir oyun serisine hizmet eden forumların hepsi artık o kadar popüler değil . En çok üzüldiğüm bir başka şeyde burdaki Türkçe yamaların yetim kalacak olması. Sad
[Resim: geneLane_zps35da213d.png]
Ben blog tarzı bir site olabiliriz diye düşünüyorum. Zamanında forum olup şimdi blog/haber sayfası olan bir sürü sayfa var. Oyun haberleri, teknoloji vs. bu gibi içeriklerle güzel işler yapıyorlar. Ben bu konuda gönüllü olmaya razıyım. Teknoloji veya oyun haberlerini iyi takip eden, bu konuda içerik üretebilecek olanlar olarak güzel bir ekip kurabileceğimizi düşünüyorum. Hem İngilizce hem de Türkçe bir site üzerinden insanlara ulaşıp güzel şeyler elde edebileceğimize inanıyorum. 
    İnsanlar sosyal medya linkleri üzerinden yazı, resim veya video gibi içeriklere erişmeyi çok seviyor bu zamanlarda, mesela Buzzfeed ve Onedio gibi isimler bu şekilde çok güzel şeyler yaptılar.
    Bunun yanı sıra başka ülkelerin bir sürü Tomb Raider sitesi var ve güzel işliyorlar. TR serisi ölmüş olsa da (son oyunlar cidden TR lore'u için bir fiyasko) fanlar ya da zamanında resmi olarak TR ekibinde bulunmuş kişiler bu işi devam ettiriyorlar bir şekilde. Biz de yine TR adı altında TR içeriklerimize devam ederek bir yandan güncel konulara da değinebiliriz diye düşünüyorum. Üstelik bu resmi insanlar bu tür TR içerikli şeylere paylaşarak destekte bulunmakta. Facebook üzerinden takipleştiğim, zamanında TR ekibinde bulunmuş insanlar var listemde. Bu forum içinde de halihazırda çok güzel yazılar, içerikler var (Örneğin tutoriallar). Bu yazıların sahiplerine ulaşıp daha güncel bir şekilde bunları tekrar üretebiliriz kanımca. Bir yandan serüveni böyle bitirmemiş olup bir yandan da güzel projelerle güzel şeyler yapabiliriz diye düşünüyorum.

So,

I'm in!
[Resim: SZEwRC.gif]

Haberi daha yeni okudum ve çok üzüldüm.
Elbette siteyi aktif olarak yöneten yönetici arkadaşlar en doğrusunu bilir. Yukarıdaki yorumlarda okuduğum gibi evet haklılar. Artık forumların zamanı geçiyor gibi. En son nesli biz olacağız galiba. Yeni neslin ilgi alanları daha değişik.
Konu para değil demişsin Emre ama maddi sıkıntı varsa katkıda bulunmak isterim.

Allah hayırlısını versin.
________ Op.Dr.Ali Hatay_______
alihatay@gmx.net
www.dralihatay.com
www.dralihatay.com/tombraider
Vay lan arada akima gelince giriyordum ama genede uzuldum, eski yorumlari beklentileri vs. okumak hos oluyordu.
Bir ay içinde kapanır demiştiniz vaz mı geçtiniz kapatmaktan?
[Resim: icon10.ico]

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi