Konuyu Oyla:
  • Toplam: 65 Oy - Ortalama: 3.06
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Makale] Tomb Raider 2 Dagger Of Xian (Hikayesi)!!!
#1
s10 
Tomb Raider 2 Dagger Of Xian

[Resim: tr2_greatwall.jpg]

Hikayemiz Lara'nın efsanevi bir hançerin peşine düşmesiyle başlar. Xian'ın hançeri olarak adlandırılan bu hançer bir insanin kalbine saplanmasıyla o kişiyi alevler saçan bir ejderhaya dönüştüren korkunç bir güce sahiptir.

[Resim: thejder-1.jpg]

Eski Çin imparatoru bu gücün sahibidir ve kontrol onun elindedir. İmparator bu güç ile birlikte yenilmez bir ordu yaratmıştır ve hiç bir güç onu yenmeye yetmez. Bu nedenle Çin'in büyük bir bölümü ona aittir. Çin'in her bölgesinde onun boyunduruğu altında binlerce insan bulunurdu ve hiç kimse ona itiraz edemezdi hatta Çin'in savasçı rahipleri bile onun karşısında boyunlarını eğmek zorunda kalırlardı.

[Resim: thimp-1.jpg]
[Resim: thdino-1.jpg]

Yapılan son savaşta insanlar ejderhanın kalbinden hançeri tesadüf eseri çıkarmayı başardı ve imparatoru yok ederek ordusunu da bozguna uğrattılar. Bunun sonucunda ellerinde kalan, lanetli olarak andıkları hançeride Çin Seddi'nin altında bulunmamak üzere mühürlediler..

[Resim: thbel-1.jpg]
[Resim: thkel-1.jpg]

Lara'nın hançeri arayışları Çin Seddi'nde başlar burada Lara araştırmasında bir rakibe sahip olduğunu öğrenir. Bu rakip Marco Bartoli'dir.

[Resim: 140px-Tomb_Raider_2_Marco_Bartoli.jpg]

Marco Bartoli'nin önderliğindeki Fiama Nera (Black Flama - Kara Fener) adındaki mezhep bu hançere Lara'dan önce ulaşmak için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklardı; asırlar boyunca Barkhang Keşişleri hançerin sırlarını Tibet manastırında gizledi. Marco Bartoli ise manastırın baş keşişi olan Brother Chan ' i kaçırarak bu sırları ortaya çıkarmaya çalıştı ve çeşitli işkencelerle bunu başardı ancak Lara bu işin peşini bırakmayarak keşişi yaralı da olsa bulmayı başardı ve önemli ipuçları elde etti. Fakat bu esnada Marco'nun saldırısına ugradılar ve Brother Chan o olayda hayatını kaybetti. Bundan sonra asıl yarış başladı ve Lara amansız sınavlardan geçerek hançere ilk ulaşmak istesede bunu başaramadı. Marco çoktan hançere ulaşmıştı. Lara ise Marco'nun bir ayin ile hançeri kalbine saplayıp kendini kurban edişine şahit oldu; fakat bu sadece sonun başlangıcıydı ve bundan sonra hedef Marco Bartoli idi..

[Resim: mar-1-1.jpg]

Mezhep üyeleri onu dinlenmesi için tapınağa götürürler ve Lara onu bulduğunda artık bir ejderha ile karşı karşıyadır. Lara çok çetin bir çatışmadan sonra Marco'nun kalbinden hançeri çıkararak hançere sahip olur ve orası başına yıkılmadan bulunduğu delikten kurtulmayı başarır.

[Resim: tr2_dragon.jpg]

Fakat son kalan mezhep üyeleri Lara'nın peşini hala bırakmamakta kararlıdır ve Lara'nın evini basarlar fakat bu girişimde başarısız sonuçlanır ve Xian'in hançeri artık Lara Croft'tadır!!!
[Resim: sign.png]
#2
Bu video Tr2'nin başındaki Eidos yazısından sonundaki end yazısına kadar olan başlangıç, ara ve bitiş görüntülerini full olarak bölüm oynamaları ise özetlenerek birleştirilmiş bir videosudur. Toplam 33 dakikadir...

[youtube]1AYgGr5QVSQ[/youtube]
[Resim: sign.png]
#3
yazı ve video için tşkrlr.muhteşem bir videoydu birden aklıma tr2yi bitirmeye çalıştığım zamanlar geldi
#4
Yazı için çok teşekkürler.Elinize sağlık.Oyunu çok uzun zaman önce oynamıştım.Küçük olduğum için İngilizce çok iyi bilmiyordum.Yani konusunu anlamamıştım.Aradan okadar sene geçti ve ben şimdi TR2 de ne yaptığımı öğreniiyorum.[Resim: icon_lol.gif]bu seriyide TR1 gibi günümüze tekrar uyarlamalarını çok isterdim.bence Oyunun en iyi serisi tabii TR 1 den sonra.[Resim: icon_neutral.gif]
TR
#5
tr2 nedense her zaman bana diğer serilerinden daha güzel gelmiştir tr2 yi oynarken ki zevki başka serileri oynarken alamıyorum tr ye tr2 ile başladığım için herhalde...anlatım ve video için teşekkürler..
#6
bana göre çok etkileyici bir konusu var bana göre
Rise of Bomb Maker
#7
Çok güzel hikayeymiş..TR3 çok güzel o erjderha neydi öyle zor yenebildim.BirazcıkNasi
[Resim: ycwwo.png]
#8
Böylesine güzel konuları hortlatmak serbest Smile
Ben de çok severim TR2'yi.. TR4'ten sonra favorimdir. Hikayesi ayrıca güzeldi.. Oki
[Resim: laral2.jpg]
Lara Croft is more than just a game
#9
Eline sağlık güzel anlatım olmuş.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  tomb raider 2 beyaz ekran sorunu özgün arı 0 576 24-06-2018, Saat: 06:56 PM
Son Yorum: özgün arı
s12 Tomb Raider 2 - Dagger Of Xian Yorumlar!!! MoBy 32 17,788 03-10-2017, Saat: 01:34 AM
Son Yorum: GERALT
s01 Tomb Raider 2 Android laracroftt 0 749 25-07-2017, Saat: 05:16 PM
Son Yorum: laracroftt
s11 Tomb Raider 2 - Dagger Of Xian Yardım!!! MoBy 107 66,135 31-10-2016, Saat: 10:33 PM
Son Yorum: Gene Lane
s01 [Etkinlik] Part II (Okyanus) Hep Beraber Tomb Raider 2 Oynuyoruz anka 47 32,346 18-12-2014, Saat: 01:18 PM
Son Yorum: ozgurka

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi