Konuyu Oyla:
  • Toplam: 60 Oy - Ortalama: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tomb Raider 3 - Adventures Of LC Yorumlar!!!
(26-06-2017, Saat: 12:02 AM)Gene Lane Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(23-06-2017, Saat: 10:05 AM)Lara Croft -Tr Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(22-06-2017, Saat: 06:55 PM)viper Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(21-06-2017, Saat: 04:44 PM)Lara Croft -Tr Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Serinin tek sevmediğim oyunu. Smile

Zorluğundan dolayı mı? Mr Green Sadece bir TR oyunu olarak değil aynı zamanda tüm PS1 oyunları arasından en zor oyunlardan biri olarak da gösterilir ki öyledir de. Ama bu oyunu zor yapan kontroller(zamanına göre) veya bosslar değil uzun, kapkaranlık ve tuzaklarla dolu bölümleridir. İlk iki TR oyununda tuzaklardan içgüdülerinizle ve dikkatini vererek bir şekilde kaçabilirsiniz ama bu oyunda hiç tahöin etmediğiniz yerden tuzakların çıkması oyuncuları bir hayli zorluyor. Aynı zamanda o iğrenö save sistemini bahsetmeme bile gerek yok. Ama mekan tasarımlarıyla mezar olsun tapınak olsun modern yerler olsun oldukça çeşitlilik var. O yüzden gittiğimiz her mekan birbirinden güzel ve eğlenceli.Aynı zamabda silah çeşitliliği ve kıyafet çeşitliliği de oyunu zevkli kılan etmenlerden. E tabi son olarak lara'nın muhteşem malikanesini de unutmamak lazım.

Zorluğu da etkili bir faktör fakat beğenmeme nedenim daha çok uzun bölümler (bazı bölümleri geçmem 2 saatimi aldı) ve ilgi çekici olmayan mekan tasarımları. Güney Pasifik Level 1 ve 2 harici pek de hoşuma giden bir level tasarımı olmadı. O iğrenç save sistemi iyi ki bilgisayar ortamına aktarılmamış yoksa bitirmeden bırakırdım %100. Oyunu bitirene kadar save rekoru kırdım. 800 save ile mi ne bitirmişim. Laugh Ama seriden inanılmaz soğuttu. 4.oyunu başladım level 9'a kadar geldim başları hoşuma gitse de sıktı bıraktım. Zaten bu oyunda baya uzunmuş hiç bitiresim gelmedi. Chronicles'i bile atladım. Legend'den devam etmeyi düşünüyorum. Yeter bu kadar zorluk. Laugh

Ama seri genel olarak hoşuma gitti. İlk oyun çok güzeldi ve kolaydı. Laugh 3 kez bitirdim. 2. oyunu ise 2 kez. 3.oyunu sırf bitirmek için bitirdim bir daha yüzüne bakmam. Laugh

TRIII ve Chronicles biraz sıkıcıdır. Ama dördüncü oyun uzun olmasına rağmen mekanlar güzel ve zevklidir. Chronicles'ta 13 bölüm falan. Onu da oynayabilirsin .

Şuan için klasik seriye ara verdim. O kontroller uzun süre oynayınca sıkıyor insanı. Birde ilk 5 oyunun hemen hemen aynı olması çok sıkıyor bir süre sonra. Aynı derken oynanışın aynı, mekanların farklı olması. İlk oyunu bitirdikten sonra ikinci oyuna geçince de baya ara vermiştim 1-2 ay. Venice bölümünde. Sonrasında devam edince bitirene kadar sıkılmamıştım. Tr3 e geçince de aynı şeyi yaşamıştım ona da 1-2 ay ara verdim level 3'te. Sonrasında devam ettim sıkıntıdan patladım sırf bitirmek için bitirdim, başları güzeldi şimdi o kadar ilerlemişim bitireyim bari diyerek oynadım. Laugh

Tr4'ü ise çok çok sonra oynayıp bitirmeyi düşünüyorum. Tr Legend'i oynuyorum şuan Level 7'deyim. Oyun çok zevkli ve keyifli. Sadece çok çok kolay. Laugh Ama bulmacalar daha mantıklı. Tr 1-2-3 ve 4'ün oynadığım yerine kadar genel olarak bulmacalar kolu it, Anahtarı bul, kapıyı bul, kutuyu it, bulduğun parçayı yerine tak, tuzaklardan kurtul, gideceğin yeri bul şeklinde ilerliyordu. Fakat Tr Legend'de ağırlık, terazi gibi bir çok bulmaca eklemişler. Çok kolay bir şekilde geçiliyor ancak bu bulmacalar karmakarışık hazırlanıp zorlaştırılsa eminim ki klasik seriden çok çok daha zor bir seri olurmuş. Smile

Şuana kadar klasik seride oynadıklarım arasında hiç sıkılmadan bitirdiğim serinin keyifli oyunu bana kalırsa Tr1'di. hiç sıkmamıştı. Sadece ilk defa klasik Tr oynadığım için kontrollere alışana kadar çok sıkıntı yaşamıştım. O kontrollere alışmam baya zamanımı aldı ama şuan çok kolay geliyor. Laugh
(26-06-2017, Saat: 01:56 AM)Lara Croft -Tr Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(26-06-2017, Saat: 12:02 AM)Gene Lane Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(23-06-2017, Saat: 10:05 AM)Lara Croft -Tr Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(22-06-2017, Saat: 06:55 PM)viper Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(21-06-2017, Saat: 04:44 PM)Lara Croft -Tr Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Serinin tek sevmediğim oyunu. Smile

Zorluğundan dolayı mı? Mr Green Sadece bir TR oyunu olarak değil aynı zamanda tüm PS1 oyunları arasından en zor oyunlardan biri olarak da gösterilir ki öyledir de. Ama bu oyunu zor yapan kontroller(zamanına göre) veya bosslar değil uzun, kapkaranlık ve tuzaklarla dolu bölümleridir. İlk iki TR oyununda tuzaklardan içgüdülerinizle ve dikkatini vererek bir şekilde kaçabilirsiniz ama bu oyunda hiç tahöin etmediğiniz yerden tuzakların çıkması oyuncuları bir hayli zorluyor. Aynı zamanda o iğrenö save sistemini bahsetmeme bile gerek yok. Ama mekan tasarımlarıyla mezar olsun tapınak olsun modern yerler olsun oldukça çeşitlilik var. O yüzden gittiğimiz her mekan birbirinden güzel ve eğlenceli.Aynı zamabda silah çeşitliliği ve kıyafet çeşitliliği de oyunu zevkli kılan etmenlerden. E tabi son olarak lara'nın muhteşem malikanesini de unutmamak lazım.

Zorluğu da etkili bir faktör fakat beğenmeme nedenim daha çok uzun bölümler (bazı bölümleri geçmem 2 saatimi aldı) ve ilgi çekici olmayan mekan tasarımları. Güney Pasifik Level 1 ve 2 harici pek de hoşuma giden bir level tasarımı olmadı. O iğrenç save sistemi iyi ki bilgisayar ortamına aktarılmamış yoksa bitirmeden bırakırdım %100. Oyunu bitirene kadar save rekoru kırdım. 800 save ile mi ne bitirmişim. Laugh Ama seriden inanılmaz soğuttu. 4.oyunu başladım level 9'a kadar geldim başları hoşuma gitse de sıktı bıraktım. Zaten bu oyunda baya uzunmuş hiç bitiresim gelmedi. Chronicles'i bile atladım. Legend'den devam etmeyi düşünüyorum. Yeter bu kadar zorluk. Laugh

Ama seri genel olarak hoşuma gitti. İlk oyun çok güzeldi ve kolaydı. Laugh 3 kez bitirdim. 2. oyunu ise 2 kez. 3.oyunu sırf bitirmek için bitirdim bir daha yüzüne bakmam. Laugh

TRIII ve Chronicles biraz sıkıcıdır. Ama dördüncü oyun uzun olmasına rağmen mekanlar güzel ve zevklidir. Chronicles'ta 13 bölüm falan. Onu da oynayabilirsin .

Şuan için klasik seriye ara verdim. O kontroller uzun süre oynayınca sıkıyor insanı. Birde ilk 5 oyunun hemen hemen aynı olması çok sıkıyor bir süre sonra. Aynı derken oynanışın aynı, mekanların farklı olması. İlk oyunu bitirdikten sonra ikinci oyuna geçince de baya ara vermiştim 1-2 ay. Venice  bölümünde. Sonrasında devam edince bitirene kadar sıkılmamıştım. Tr3 e geçince de aynı şeyi yaşamıştım ona da 1-2 ay ara verdim level 3'te. Sonrasında devam ettim sıkıntıdan patladım sırf bitirmek için bitirdim, başları güzeldi şimdi o kadar ilerlemişim bitireyim bari diyerek oynadım. Laugh

Tr4'ü ise çok çok sonra oynayıp bitirmeyi düşünüyorum. Tr Legend'i oynuyorum şuan Level 7'deyim. Oyun çok zevkli ve keyifli. Sadece çok çok kolay. Laugh Ama bulmacalar daha mantıklı. Tr 1-2-3 ve 4'ün oynadığım yerine kadar genel olarak bulmacalar kolu it, Anahtarı bul, kapıyı bul, kutuyu it, bulduğun parçayı yerine tak, tuzaklardan kurtul, gideceğin yeri bul şeklinde ilerliyordu. Fakat Tr Legend'de ağırlık, terazi gibi bir çok bulmaca eklemişler. Çok kolay bir şekilde geçiliyor ancak bu bulmacalar karmakarışık hazırlanıp zorlaştırılsa eminim ki klasik seriden çok çok daha zor bir seri olurmuş. Smile

Şuana kadar klasik seride oynadıklarım arasında hiç sıkılmadan bitirdiğim serinin keyifli oyunu bana kalırsa Tr1'di. hiç sıkmamıştı. Sadece ilk defa klasik Tr oynadığım için kontrollere alışana kadar çok sıkıntı yaşamıştım. O kontrollere alışmam baya zamanımı aldı ama şuan çok kolay geliyor. Laugh

TR4'te her türlü bulmaca var merak etme. Hatta o terazi bulmacasının daha zoru son bölümde... Laugh
[Resim: geneLane_zps35da213d.png]
3. oyun bana kalırsa serinin en berbat oyunu. (4 ve sonrasını henüz bitirmedim) Bölümlerin karmakarışık ve zor olması bazı araçların kullanımının rezalet olması ile resmen bitireyim de kurtulsam şeklinde oynayıp bitirdim. Bir daha muhtemelen yüzüne bakmam hatırladıkça sinirim bozuluyor. Bazı bölümleri tamamen tam çözümden bakarak geçmiştim. Laugh

2-3 Ay ara verip Lost Artifact'e başladım yine karmakarışık bir oyun diye düşünüyordum fakat aksine baya keyifliydi. Ek paketi ana oyundan çok daha iyi bana kalırsa. Hiç tam çözüme bakma gereği duymadım doğrusu. 2 günde bitti. Smile
Kendileri ilk TR oyunum olur. Kaydetmeyi bilmediğim için uzun bir süre öldükten sonra en baştan başlamıştım ve oyunun böyle olduğunu sanmıştım Smile Neyse ki komşunun çocuğu save ve load olayını göstermiş ve beni bu çileden kurtarmıştı. Hindistan bölümünde her kaplan kükrediğinde koltuktan zıplardım. Grafikler kötü olduğu için mi korkunç gözüküyordu yoksa ben küçük olduğum için mi bilmem ama baya korkarak oynuyordum. Londra bölümünü o kadar severdim ki bazen sadece mekanı izlerdim. Gündüz oynadığım oyuna gece rüyalarımda devam ederdim, okulda tek muhabbetim Tomb Raider olmuştu. Bayağı etkilenmiştim oyundan. Ara sıra açar oynarım ve kaldığım yerden devam ederim. Bende çok büyük bir yeri vardır TR3'ün.
(09-04-2018, Saat: 01:43 PM)KAM Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kendileri ilk TR oyunum olur.  Kaydetmeyi bilmediğim için uzun bir süre öldükten sonra en baştan başlamıştım ve oyunun böyle olduğunu sanmıştım Smile Neyse ki komşunun çocuğu save ve load olayını göstermiş ve beni bu çileden kurtarmıştı. Hindistan bölümünde her kaplan kükrediğinde koltuktan zıplardım. Grafikler kötü olduğu için mi  korkunç gözüküyordu yoksa ben küçük olduğum için mi bilmem ama baya korkarak oynuyordum. Londra bölümünü o kadar severdim ki bazen sadece mekanı izlerdim. Gündüz oynadığım oyuna gece rüyalarımda devam ederdim, okulda tek muhabbetim Tomb Raider olmuştu. Bayağı etkilenmiştim oyundan. Ara sıra açar oynarım ve kaldığım yerden devam ederim. Bende çok büyük bir yeri vardır TR3'ün.

Doğrusu benimde oynarken hiç sevmediğim oyunlardan biriydi fakat şuan nedense güzel geliyor. Oyunun çok zor olması etken olabilir tabii. Oynadığım en zor oyunlardan biriydi doğrusu. Zorluğuyla övülen TR4'te ben bunun kadar zorlanmamıştım. Daha 2.bölümü bile uzundu bu oyunun. Bildiğin 2. Laugh

Tekneli bölümde çıldıracaktım özellikle. O oynanıştan bölüme hiçbir şekilde odaklanamamıştım. Full Gameplay izleyerek geçmiştim. Laugh

Bölümlerde 30-40 dakika arasında bu oyunun.

Shadow of the Tomb Raider çıkmadan bir ara bütün seriyi tekrar bitirmeyi planlıyorum. Tabii şuan ingilizce öğrenmekle meşgulum. Laugh

Bu serinin en üzüldüğüm noktası zamanında grafikler insana güzel geliyorken oynamamış olmam. (Aslında II veya III'ü oynamıştım'da çok korkmuştum. 5-6 yaşlarındayım. Laugh) Daha klasik seriyi bitireli 1,5 sene oldu. 2013'le beraber tanımıştım Tomb Raider'ı. Öncesinde sadece adını bilirdim. Takıntı olduğundan bütün seriyi ek paketlerle birlikte bitirmeye karar vermiştim. İlk oyunla başlamıştım, o zamanda hiç bilgim yoktu çözünürlük filan 1080p monitör'de 640 pikselle oynamıştım. Ne kadar kötüydü gözlerim kanatmıştı. Oyunu bitirdikten sonra HD modlarının olduğunu öğrenmiştim. Sonra tekrar bitirmiştim. Zira kontrollere alışınca oyun o kadar güzel gelmişti ki. Crash Bandicoot'la beraber hayatımda yer edinen 2.seridir Tomb Raider. Laugh Tabii Crash Bandicoot'u geçemez ayrı. Laugh Şuana kadar TR1-TR2-TR3 (Antartika bölümüne kadar nedeni ise o bölümde pc'de format atmam ve kayıtların gitmesi.)-TRLegend'i 2 kez bitirdim. (TR1 4 aslında.)

Klasik seri sıralaması yapacak olursam:
TRIV
TRI
TRII
TRVI
TRIII
TRV

3'leme arasından (Legend, Anniversary, Underworld)
Anniversary
Legend
Underworld

Yeni seri arasından:
ROTR
TR2013

Seriye 2013'le başlamama rağmen en sevmediğim Tomb Raider'lar arasında yer alıyor orası da ilginç tabii. Laugh

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
s10 [Makale] Tomb Raider 3 - Adventures Of Lara Croft (Hikayesi)!!! MoBy 21 11,361 24-07-2014, Saat: 01:57 AM
Son Yorum: bonis2
s14 tomb raider 3 te bölümleri kısa yoldan geçme varmı feraset045 0 1,080 09-07-2014, Saat: 03:06 PM
Son Yorum: feraset045
s11 Tomb Raider 3 - Adventures Of LC Yardım!!! MoBy 153 68,401 08-06-2013, Saat: 07:18 PM
Son Yorum: sevadem
  Tomb Raider III Beta Demo (PSX) LaraIsMyWife 6 3,352 02-02-2013, Saat: 05:36 PM
Son Yorum: LaraIsMyWife
s04 Tomb Raider 3 - Adventures Of LC Ekran Görüntüleri !!! MoBy 18 13,266 29-12-2011, Saat: 08:31 PM
Son Yorum: Burak/Croft

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi