Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tomb Raider The Last Revelation Maksimum Özelliklerde Oynama ve Hata Düzeltme Rehberi
Ülkemizde her ne kadar eski oyunlar günümüzde hakettiği değeri göremese de hala benim gibi oyun sektörünün bu denli geliştiği günlerde bu eski klasiklerden vazgeçemeyenler var. İşte bende benim gibi düşünen herkes için klasik Tomb Raider oyunlarını en iyi şekilde oynamak için böyle bir rehber hazırlamaya karar verdim ve başlarken de ben de en çok anısı ve aynı zamanda da yeni sistemlerde en çok sorunu çıkartan oyunlardan biri olan The Last Revelation ile başlamayı istedim.

İndirilmesi Gerekenler

Yapılması Gerekenler
1.Silah bantı modu ve hata düzeltici exeyi indirip oyunun kurulu olduğu yere atınız ve dosyaların hepsini değiştirin.
2.Widescreen Patchi indirip The Last Revelation'ın olduğu yere kurun. Bu sayede oyunu 16.9 haline getirerek modern monitörlere uyumlu hale getirebilirsiniz.
3.The Last Revelation bildiğiniz üzere yeni sistemlerde çok sorun çıkartan bir oyun. Oyunu normal şartlarda full çözünürlükte çalıştıramıyorsunuz ve 32 bit seçtiğiniz zaman eşya menüsünde siyah beyaz garip çizgiler oluşuyor. Tabi bundan da dgvoodoo sayesinde kurtulabilirsiniz. İndirdiğiniz arşivi winrar ya da benzeri bir programla açıp MS bölümüne girin ve  DDraw.dll ile D3Dlmm.dll'yi oyunun kurulu olduğu yere atın, daha sonra setupı çalıştırıp oyunu sorunsuzca hiçbir problem olmadan full çözünürlükte çalıştırabilirsiniz.
Silah Bandı Modu ve Hata Düzeltici Exe'nin Sağladıkları
1.Lara'ya olması gereken silah bantlarını ekliyor.
2.Uzi ve Revolver kılıfta olduğu zaman sebepsiz bir bugdan dolayı gözükmüyor ancak bu exeyle bu problemi çözebilirsiniz.
3.Lara ne zaman silahlarını çekse kamera açısı sebepsizce biraz yukarı doğru kayıyor, bu sorun çözüldü.
4.Lara baktığı zaman şeffaf olma sorunu çözüldü.
5.Ve son olarak düşmanları öldürdüğünüz zaman kaybolmuyorlar önceki oyunlarda olduğu gibi yerlerinde duruyorlar.(Ki bu da bana kalırsa kaybolduğunuz zaman size oldukça yardımcı olabilecek bir ayrıntı.)
Oyundan Resimler
[Resim: tomb4%202016-09-24%2015-44-51-239_zpsxcuocjkg.jpg]
[Resim: tomb4%202016-09-24%2015-45-07-705_zpsvekwvbbs.jpg]
[Resim: tomb4%202016-09-24%2015-44-33-484_zps7vxqsnje.jpg]
[Resim: tomb4%202016-06-19%2003-56-37-161_zpslucddnvf.jpg]
EKNOT
Bu rehber oyunun Steam ve GOG gibi dijital versiyonları için geçerlidir eğer oyunu CD'den oynuyorsanız CD'deki dosyaları bir yere kopyalayıp datayı silah bantları modundaki datayla değiştirip daha sonra bu yeni dosyalardan da poweriso ya da ultraiso gibi programları kullanıp sanal CD oluşturmanız gerekmektedir.
Silah bantları modu bana ait; hata düzeltici exe de TRFORUMS'dan PhantomPain'e aittir.
[Resim: legend_zpscffefe9f.gif]
Öncelikle eline sağlık.Çok güzel olmuş. Mutlaka deneyeceğim.
Yalnız benim çözemediğim ufak bir problemim var. TR 2 3 VE TR 4 tabanlı level editor oyunlarda oyunu açtığımda nefes barı görünüyor ama sağlık barını göremiyorum. Bunun için ne yapabilirim?
Not; Windows 10 kullanıyorum.
Bazı eski oyunlarda Windows 8'den itibaren o pencere sorunu oluyor. Ben de o sorundan zamanında çok çektim gerçekten çok gıcık bir şey ama neyseki dgvoodoo o sorunu da ortadan kaldırıyor. Laugh
Bu programı TRLE oyunları için de kullanabilir miyim?
Evet TR2'den itibaren TRLE'ler de dahil olmak üzere tüm klasik Tomb Raider oyunlarında kullanabilirsin.
Çok teşekkürler işe yaradı.Emeğine sağlık.
İşe yaramasına sevindim rica ederim. Smile
dgvoodoo dll leri attım fakat oyunda f5'e basınca oyun donuyor. Nasıl düzeltecem ben bu sorunu?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  The Last Revelation'u Diğerlerinden Ayıran Ozelliği Nedir? Ryuk 39 19,891 24-03-2019, Saat: 12:29 PM
Son Yorum: ALONE_DARK
s01 Tomb Raider Son Vahiy Türkçe Yamanızı Cutseneces Olarak Yaptım Emeğinize Sağlık egemen010 0 433 13-07-2018, Saat: 02:37 PM
Son Yorum: egemen010
s03 [Uygulama] Tomb Raider 4 The Last Revelation Türkçe Yama !!! MoBy 157 83,990 26-06-2018, Saat: 10:07 PM
Son Yorum: özgün arı
s12 The Times - Exclusive Tomb Raider Level - Yorumlar anka 29 20,379 07-10-2017, Saat: 02:38 PM
Son Yorum: GERALT
s12 Tomb Raider 4 - The Last Revelation Yorumlar!!! MoBy 126 65,177 07-10-2017, Saat: 02:01 PM
Son Yorum: GERALT

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi