Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WIFI ve WPS İçin Yardım Lazım
Herkese Selam,

Arkadaşlar nasıl oldu bilmiyorum fakat modem üzerinden veya başka şekilde WPS denilen bir kablosuz internet hizmeti aktif hale gelmiş.Bildiğim kadarıyla WPs denilen bu ayar hiç güvenli değilmiş.Kısa,rakamlardan oluşan bir pin ile kolaylıkla internetinize başka cihazlardan farklı kullanıcılar bağlantı sağlıyorlarmış.Hatta pin olmadan da bunu sağlayabiliyorlarmış sanırım.Ben de şu an benim internetimi kablosuz ağ ile kullanan tüm cihazların benim internetimle olan bağlantısını kesmek istiyorum yada bu cihazları görmek istiyorum.
TTnet kullanıyorum ve IP adresi aracılığıyla TP-LINK'den WPS seçeneğini devre dışı bıraktım ve yeni bir WIFI şifresi kullanıyorum şu an.
Bilginiz var mı bu konuyla alakalı yada bana yardımcı olabilecek arkadaşlar benden ek bilgi isterlerse ben bir şekilde kendilerine ek bilgileri sağlarım.Eğer özel bilgiler gerekli olursa artık TTNET'i ararım tabi.
Bir de internete reset attım çünkü nasıl oldu bilmiyorum fakat WIFI'yi modem üstünden açamadım 1 hafta önce falan.Yanlış hatırlamıyorsam tam da AVAST Internet Security bana 2 şıklı bir kablosuz seçeneği sunmuştu.Özel ağ mı yoksa Halka açık ağ mı kullanıyorsunuz diye.Ben de özel ağ seçeneğini işaretlemiştim.WIFI'yi açamayınca WPS tuşuna modem üzerinden bastığımı da hatırlıyorum sanki.Bilgisayarıma da modemi ethernet kablosu ile bağladım.USB girişi de var bu nedir,USB ile modemi bilgisayara bağlayıp interneti kullanabilir miyim?
[Resim: giphy.gif]

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  TR9 Steam Satın Alım Yardım Swiftie 14 3,853 25-06-2014, Saat: 03:51 PM
Son Yorum: Smiler
  Disiplin Yardım ! bonis2 14 4,196 24-02-2014, Saat: 05:35 PM
Son Yorum: bonis2
  Daha kaliteli ses için ?! Swiftie 5 1,767 10-10-2013, Saat: 05:32 PM
Son Yorum: Swiftie
  Twitter ve Facebook yardım !!! Gene Lane 9 2,716 25-05-2013, Saat: 09:37 PM
Son Yorum: BATTLEFIELD
  Skype Yardım. Gene Lane 21 7,239 07-04-2013, Saat: 04:29 PM