Anket Başlığı: Xbox 360 vs. PS3
PS3
37.50%
3 37.50%
Xbox 360
62.50%
5 62.50%
Katılımcı sayısı: 8 100%
* Siz bu ankette oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 3 Oy - Ortalama: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xbox360 mı ? PS3 mü ?
Merhaba arkadaşlar ben burada bir anket ve sizden fikir almak istiyorum.

Öncelikle bu yaz oyun konsolu almayı düşünüyorum. Ama karar veremedim.
Xbox360 daha çok performans veriyor diyorlar.Ayrıca Konsol'un kolu çok hoşuma gidiyor.Elime tam oturuyor. Oyunlarda daha çok iyi oynuyorum.Ayrıca DLC'ler falan bunda var. ( Yani sırf Lara's Shadow için Xbox alabilirim o derece )

Ama PS3'te Türkiyede daha çok kullanılıyor.Oyunları daha çok satışta. Xbox yeni yeni mağazalara geliyor .Ayrıca PS3'e Uncharted ve The Last of Us gibi yapımlar da geliyor.Yani insanın kafası karışıyor.Ama PS3'ün kolu elime tam oturmuyor.Çok kullanışsız geldi Xbox360'a göre. Ama kararsız kalıyorum.

Grafik olarak Xbox 360 daha iyi diyorlar ama son çıkan oyunlarda herhangi bir üstünlük yaptığını görmedim.Aslında Xbox720,Xbox360 oyunları açsa direk düşünmeden Xbox720 alınır ama bilmiyorum. Kararsız kaldım.Ayrıca daha önce hiç konsol'um olmadı.Yani öyle bir konsol oyuncusu değilim ilk olacak. Oki

Hatta ilk olarak acaba PS2 falan mı alsam dediğimde oluyor ama bilmiyorum.

Ayrıca benim Beyaz takıntım var. Tüm elektronik aletlerim beyazdır.PS3'ün beyazı yok ama Xbox360'ın var.Bu yönden bile Xbox360 alabilirim. Çok seviyorum ya beyazı Mr Green Yani Öyle bir şey söyleyin ki dişimi sıkıp Siyah PS3 alabileyim Mr Green

Yorumları bekliyorum.Özellikle TR serisi hangi konsolda daha zevkli bu da önemli tabi Oki
[Resim: geneLane_zps35da213d.png]
Daha iyi performans olayı xbox donanımının daha üstün olmasından değil, ps3'ün sistem yapısı xbox'dan daha karmaşık bu yüzdek her platforma geliştirilen oyunları kolay sistem mimarisi yüzünden önce xbox üzerinde geliştiriyorlar, sonra ps3'e port ediyorlar bu da optimize sorunları yaşatıyor dolayısıyla performans biraz düşüyor. Son TR'yi tüm platformlarda oynadım, grafikler ikisinde de aynı ama default ayarlarda xbox daha yüksek kontrast veriyor. Ama xbox'da oyun kaç fps'de çalışıyorsa (büyük ihtimalle 30) o şekilde sabit olarak devam ediyor düşüş olmuyor. PS3'de ise biraz fps düşüşü oldu özellikle büyük yerlerde, dediğim gibi port edilmesinden kaynaklı bu. Dolayısıyla konsollar arasında Tomb Raider'ın Xbox verisyonu daha başarılı.

PS3'ün daha üstün bir donanımı var özellikle işlemci bazında ama bu kendini exclusive oyunlarda belli ediyor. PS3'ün exclusive'leri tamamen birer sanat eseri bence. Çok kaliteli, harikadır. Bunun yanı sıra iyi ya da kötü xbox'a çıkan her oyun ps3'e de çıktığı için ps3 benim adıma daha ağır basardı tek konsol seçme şansım olsaydı. Grafik olarak daha iyi karşılaştırması yapılacaksa, PS3'e oyun çıkarılırken haksızlık edildiği için xbox daha başarılı diyemem. Grafik karşılaştırması konsollar arasında exclusive oyunlara bakarak yapılır en sağlamı odur. Xbox'da oynadığım en iyi grafikli Exclusive, Gears of War 3dü. PS3'de oynadığım tüm exclusivelerin grafikleri mucizeviydi, özellikle MGs4, GOW3, Heavy Rain ve Uncharted 3, piyasada daha üstün teknolojili konsol oyunu yoktur. Bu yüzden ps3'ün grafikleri ve yapabilecekleri Xbox'ınkinden fazla, yani xbox daha iyi grafik vermiyor. Multiplatformlarda neden daha üstün olduğunu söyledim, ana platform xbox oluyor, ps3 e port ediliyor üvey evlat muamelesi yapılıyor yani.

Ayrıca pek beyaz pek xbox kalmadı, slim satılıyor genelde onlarında rengi siyah. Alacaksanda slim xbox al, bunların board yapıları daha sağlam, bunlardan önce Jasper board vardı tam hatırlamıyorum ama 65x65 nm'ydi çipleri galiba, slimlerin Valhalla board'ları 45x45 nanometre olması lazım ve soğutucu kanatları daha geniş, ayrıca ısı bakırları daha sağlam. Arcade olarak beyaz konsol bulursan onları alabilirsin, mağazadan alacaksan beyaz bulamazsın muhtemelen.

Ben şahsen her ikisindende çok memnunum, PS3'ü zaten yalnızca exclusive oyunlar için kullanıyorum birde kült oyunları tüm platformlarda denemiş olmak için ps3'de de oynuyorum Tomb Raider gibileri. Multiplatform oyunlarda tercihim her zaman Xbox. Ayrıca Xbox'ın online alt yapısı daha güzel, biraz daha performanslı ve çapı büyük. Paralı live hizmeti ama kaliteli hizmet. PSN eğer plus değilse ücretsiz, başlarda ps3'ün online alt yapısı yetersizdi ama sonradan çok geliştirdiler şu an özellikle plus hizmeti ile XBLive ile yarışır duruma geldi.
bedava online oyun oynamak istiyorsan ve cok ucuza aldıgın import oyunları oynamak istiyorsan kesinlikle PS3 almalısın

tabi yeni cıkan modelleri dizayn olarak cok kotu amam ps3 ps3 dür. ve su anda ps3 u x36 daha ucuza bulabilcegin yerlerde mevcut.
Şu kıyaslama oldum olası bitmedi Laugh Ezeli rakipler Laugh

Her ikisi de kaliteli konsollar bana göre. Fakat ben olsam XBOX'ı tercih ederdim. Şu aralar çok ilgimi çekiyor, görüntüsü, gamepadi filan çok hoş. PS3 biraz kaba görünüyor görüntü açısından.(Tomb Raider için alacaksan hiç düşünme al zaten.)
PS3 alırsan su anda PS2 de oynadıgın TR leri HD oynama sansın var Wink
(07-03-2013, Saat: 07:22 PM)ultimatesol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: PS3 alırsan su anda PS2 de oynadıgın TR leri HD oynama sansın var Wink

Ama Lara's Shadow var xboxta bu yeter de artar bile Smile

-
Birde Evren abi, Xbox kirilabilir mi ? xboxin oyunlari cook pahali geldi de Mr Green
İkisininde oyunları pahalı, ikisi de kırılabiliyor.
Ya da hiçbirini alma bekle derim. Zaten PC'nin özellikleri bunlardan çok daha iyidir, hem grafik hem performans açısından. Yıl sonunda yeni Xbox gelir zaten, o zamanı bekleyip çok daha ucuza alabilirsin. Yeni konsollar çıktıktan sonra bir önceki nesil konsollar çok ucuzlar + koleksiyon amaçlı satılmaya başlanır.
(07-03-2013, Saat: 08:06 PM)Gene Lane Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(07-03-2013, Saat: 07:22 PM)ultimatesol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: PS3 alırsan su anda PS2 de oynadıgın TR leri HD oynama sansın var Wink

Ama Lara's Shadow var xboxta bu yeter de artar bile Smile

-
Birde Evren abi, Xbox kirilabilir mi ? xboxin oyunlari cook pahali geldi de Mr Green

aslında biraz bekleyerek pek cok PS3 oyunu nuda ucuza kapatabilirsin. misal ben TR trilogy yi 18$ a aldım, 3 in 1 hesabı At
(07-03-2013, Saat: 09:44 PM)Adventurer Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ya da hiçbirini alma bekle derim. Zaten PC'nin özellikleri bunlardan çok daha iyidir, hem grafik hem performans açısından. Yıl sonunda yeni Xbox gelir zaten, o zamanı bekleyip çok daha ucuza alabilirsin. Yeni konsollar çıktıktan sonra bir önceki nesil konsollar çok ucuzlar + koleksiyon amaçlı satılmaya başlanır.

Eğer Xbox 720,Xbox 360 oyunlarını açarsa direk onu alırım.
Ama eğer bu özellik olmazsa, PS4'te bu özellik varmış.Onu alırım Gül
Ayrıca ben bir şeyi atlamışım Mr Green At Bizim evde Tüplü Televizyon var.( Birde küçük bir plazma ) Yani Xbox 360 yada PS3 alsam bile asla o televizyonda oynayamam.Yani yazın bir de Plazma almam lazım At At
Plazma kalmadı artık, LED TV alman gerekir sanırım. (Normal LCD ler bile tedavülden kalkmak üzere)
(08-03-2013, Saat: 09:53 PM)Adventurer Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Plazma kalmadı artık, LED TV alman gerekir sanırım. (Normal LCD ler bile tedavülden kalkmak üzere)

Plazma derken LED TV'i kastetdim ama yazarken aklıma gelmedi Laugh
microsoft yapımı ne kadar sorunu olsada 360 dan vazgeçmem ps3 fos
         ONCE AND FUTURE ADNVENTURER.FOR HER.
[Resim: dBQ8rCW.jpg]

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi